Līdzīgu principu tiekot piedāvāts attiecināt arī uz zemi zem primārā mājokļa, nosakot, ka šajos gadījumos nodokļa aprēķinam izmanto vienu piekto daļu no kadastrālās vērtības. Piemēram, ja kadastrālā vērtība ir 10 000 eiro, tad šobrīd nekustamā īpašuma nodoklis ir 150 eiro. Pēc TM piedāvājuma ieviešanas tie būšot 30 eiro.
Pēc Bordāna vārdiem, agrāk notikušajā starpinstitūciju sanāksmē neesot gūts atbalsts TM piedāvājumam, savukārt nākamā šāda sanāksme norisināsies rīt, 21.jūlijā.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šā gada jūnijā notikušajā starpministriju sanāksmē netika gūts atbalsts TM rosinātajiem likumu grozījumiem, kas paredz atcelt NĪN primārajam mājoklim.
Grozījumi paredz, ka primārajiem mājokļiem ar kadastrālo vērtību līdz 100 000 eiro NĪN nebūtu jāmaksā. Ja mājokļa vērtība pārsniegtu 100 000 eiro, tad NĪN tiktu aprēķināts no vērtības, kas pārsniegtu 100 000 eiro, starpībai piemērojot koeficientu 0,2.
Līdzīgs princips piedāvāts arī nodokļa aprēķinam par zemi zem primārajiem mājokļiem, bet šajā gadījumā neapliekamo minimumu plānots noteikt 10 000 eiro apmērā. Attiecīgi, ja zemes vērtība būtu zem 10 000 eiro, tad NĪN nebūtu jāmaksā, bet, ja tās kadastrālā vērtība pārsniegtu 10 000 eiro, tad starpībai tiktu piemērots koeficients 0,2.
Kā toreiz stāstīja tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, iebildumus cēlusi FM, kurai esot nepieciešami precīzāki aprēķini, lai varētu spriest par šādu grozījumu ietekmi uz valsts finansēm. Tāpat, FM ieskatā, absolūta NĪN atcelšana nav labākais risinājums, proti, ministrija uzskata, ka prātīgāk būtu runāt par NĪN samazināšanu konkrētām personu grupām.