Sv, 14.08.2022.

Visai drīz varētu nākties atvadīties no polārlāčiem

TVNET
Visai drīz varētu nākties atvadīties no polārlāčiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Polārlāči
Polārlāči Foto: Unsplash

Jaunā pētījumā paredzēts, ka līdz gadsimta beigām klimata pārmaiņu dēļ būs izzuduši visi polārlāči. Tiesa, viss ir mūsu rokās.

Zinātnieki saka, ka dažas polārlāču populācijas Arktikas ledāju kušanas rezultātā kritiski samazinājušās jau tagad. Zināms, ka polārlāčiem ir vitāli nepieciešams okeāna virmas ledus, lai tie varētu medīt roņus.

Ledum kūstot, šie dzīvnieki ir spiesti mērot arvien tālāku ceļu vai arī pulcēties piekrastē, kur izdevība atrast pārtiku, lai pabarotu lācēnus, ir ļoti reta.

“Lāči ir kļuvuši par klimata pārmaiņu “seju”. Tie jau tā atrodas pašā pasaules galā. Ja ledāji izkusīs, tad tiem vairs nebūs kur iet,” komentēja pētnieks Pēters Molnārs.

Pētījumos parādīts, ka kūstošais jūras ledus, visticamāk, samazina un turpinās samazināt polārlāču populācijas, rakstīts pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Nature Climate Change”.

“Mēs parādījām, ka vispirms zaudēsim lācēnus, proti, tie joprojām dzims, tomēr polārlāču mātītēm nebūs pietiekami daudz ķermeņa tauku, lai tās spētu saražot pienu, kas vajadzīgs mazuļiem no ledus brīvajā sezonā,” izdevumam “BBC” stāstīja zinātnieks Stīvens Amstrups.

Tomēr, ja sabiedrība spētu vienoties un tikt galā ar klimata pārmaiņām, tad mums vēl būtu laiks, lai glābtu polārlāčus no izmiršanas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu