Četrās dienās seši bojā gājušie ceļu satiksmē; Valsts policija aicina būt atbildīgiem un uzmanīgiem

FOTO: Ekrānuzņēmums

Pēdējās nedēļas laikā uz Latvijas autoceļiem ir novērojama bēdīga statistika – ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši seši cilvēki un vairāki desmiti cietuši.

Dažu dienu laikā smagi negadījumi ir notikuši visā Latvijas teritorijā. Rīgas reģionā vien notika trīs ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā gāja četri cilvēki.

Savukārt Latgales un Zemgales reģionā šo dienu laikā uz ceļiem kopā bojā gājuši divi cilvēki.

Šobrīd visos notikušajos negadījumos noris izmeklēšana un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

3

Policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka daļai no traģiskajiem notikumiem iemesli ir līdzīgi – automašīnu vadītāji nav izvēlējušies drošu braukšanas distanci, tika pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, automašīnas vadītājs pie stūres ir sēdies noguris vai nav pilnībā koncentrējies, lai sekotu notiekošajam uz ceļa.

Tāpat šajās dienās ir fiksēti vairāki automašīnu vadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Diemžēl vienā gadījumā šādas bezatbildīgas rīcības dēļ bojā gāja kāda gājēja.

Valsts policijas aicina autovadītājus būt atbildīgiem pret savu un apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Neapdomīgs, pārgalvīgs manevrs un īslaicīga novēršanās no ceļa var būt mirklis līdz traģēdijai.

Tāpat likumsargi aicina autovadītājus izvērtēt savu pašsajūtu pirms sēšanās pie stūres, jo līdzīgi kā iereibušam cilvēkam, noguruma stāvoklī autovadītājs reaģē lēnāk un nespēj tik ātri konstatēt bīstamas situācijas uz ceļa. Ja ir jūtama miegainība vai nogurums – aicinām nesēsties pie spēkrata stūres.

Tāpat policija atgādina - alkohola lietošana un transportlīdzekļa vadīšana nav savienojamas lietas.

Uz augšu
Back