C, 28.09.2023.

Apturēta "KVV Liepājas metalurga" īpašnieka lieta pret Latvijas valsti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

Līdz šā gada novembrim apturēta AS "KVV Liepājas metalurgs" īpašnieka Jevgeņija Kazmina lieta pret Latvijas valsti, liecina Valsts kancelejas informācija.

Lieta tika uzsākta pēc Kazmina pieteikuma un ir saistīta ar maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" ražošanas aktīvu pārdošanu Ukrainas uzņēmumam "KVV Group" 2014.gadā.

Valsts kancelejā informēja, ka Starptautiskā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centra (ICSID) šķīrējtiesas lietā "Jevgeņijs Kazmins pret Latviju" šķīrējtiesas tribunāls šā gada aprīlī pieņēma lēmumu apmierināt Latvijas lūgumu un uzlikt par pienākumu Kazminam līdz šā gada 28.aprīlim iesniegt garantijas vēstuli par Latvijas juridisko izdevumu atlīdzināšanu trīs miljonu eiro apmērā.

Procesuālajā rīkojumā šķīrējtiesas tribunāls norāda, ka pastāv nopietnas bažas par to, vai Kazmins ievērotu šķīrējtiesas tribunāla lēmumu atmaksāt Latvijas valstij tās juridiskos izdevumus, ja tāds tiktu pieņemts. Valsts kancelejā atzina, ka šīs šaubas galvenokārt saistītas ar pieteicēja izvēlētajām komercdarbības metodēm, kuru dēļ pret Kazmina kontrolētām juridiskām personām ir ierosināti kriminālprocesi. Tāpat Kazmina darbībā konstatēta čaulu kompāniju izmantošana un aktīvu "pārrakstīšana", lai izvairītos no parādu atmaksas.

Pretēji procesuālajā rīkojumā norādītajam, Kazmins norādītajā termiņā neiesniedza pieprasīto bankas garantiju, un šķīrējtiesas tribunāls šā gada 6.maijā pieņēma lēmumu apturēt šķīrējtiesas procesu uz sešiem mēnešiem vai līdz brīdim, kad Kazmins iesniegs pieprasīto bankas garantiju trīs miljonu eiro apmērā. Valsts kancelejā piebilda, ka gadījumā, ja pieteicējs sešu mēnešu laikā bankas garantiju neiesniedz, Latvijai tiek dotas tiesības vērsties pie tribunāla ar lūgumu izbeigt šķīrējtiesas procesu. Līdz pat šim brīdim Kazmins nav iesniedzis pieprasīto garantiju.

Tāpat Valsts kancelejā informēja, ka šā gada 30.jūlijā Kazmins pieteica noraidījumu visiem trim šķīrējtiesas tribunāla locekļiem. Kazmina ieskatā šķīrējtiesas tribunāla 13.maija procesuālais rīkojums atspoguļo šķīrējtiesas tribunāla locekļu neatkarības un objektivitātes trūkumu. Valsts kancelejā uzsvēra, ka Latvija šim apgalvojumam kategoriski nepiekrīt un noraida Kazmina pieteikumā norādīto. Kazmina pieteikumu izskata ICSID Administratīvās padomes priekšsēdētājs.

Latviju šķīrējtiesas procesā pārstāv Valsts kanceleja un advokātu birojs "Lalive".

LETA jau vēstīja, ka maksātnespējīgās AS "KVV Liepājas metalurgs" īpašnieks, Ukrainas kompānijas "KVV Group" līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins 2017.gadā vērsās Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (ICSID) ar prasību pret Latvijas valsti, liecina informācija centra mājaslapā.

"KVV Liepājas metalurgs" par maksātnespējīgu tika pasludināta 2016.gada septembrī.

Augustā "KVV Liepājas metalurgs" nodokļu parāds bija 2,071 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu