Eksperti spriež par digitālajiem pakalpojumiem inovatīvā vidē
Tiešraide

Biedrība “Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), Pārresoru koordinācijas centru (PKC), Latvijas Universitāti (LU), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” 4. septembrī rīko konferenci “Digitālie pakalpojumi inovatīvā vidē”.

Tajā eksperti spriedīs par Covid-19 laikā gūto pieredzi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanā un digitālās transformācijas turpmākajiem izaicinājumiem. Konference notiks no plkst. 13.00 LU Dabas mājā (konferenču zālē “Magnum” 1. stāvā, Rīgā, Jelgavas 1).

“Pandēmijas laiks ir pierādījis, ka trīs vaļi, uz kuriem balstās digitālā transformācija – infrastruktūra, pieejami rīki un tehnoloģiskie risinājumi, kā arī sabiedrības digitālais briedums un vēlme pēc pārmaiņām, Latvijā ir augstā līmenī. Šobrīd ir būtiski saprast, kā ērti, droši un funkcionāli apmierināt sabiedrības pieprasījumu un gan privātā vidē, gan komercsektorā, gan valsts pārvaldē nodrošināt ilgtspējīgu un integrētu tehnoloģiju ieviešanu,” uzsver VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Konferences mērķis ir diskutēt par IKT risinājumu lietotāju pieredzi un prasībām pēc draudzīgiem un inovatīviem rīkiem, e-pakalpojumu pieejamības paplašināšanas priekšnosacījumiem, kā arī vērtēt dažādās tautsaimniecības nozarēs pieejamo tehnoloģisko risinājumu kopu digitālās transformācijas procesā.

“Digitālā transformācija ir jāizmanto kā instruments, lai uzlabotu procesus un snieguma kvalitāti ikvienā jomā – vai tā ir veselības aprūpe, vai izglītība, komercdarbība, vai publisko pakalpojumu sektors,” savukārt uzsver Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks. “Apstiprinātais Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027. gadam publisko un privāto pakalpojumu jomā par galveno izvirza “primāri digitāls” principu, kas nozīmē pakalpojumu sniegšanu, cik iespējams, prioritāri veidot digitalizētu risinājumu veidā, samazinot klātienes infrastruktūras nodrošināšanas izmaksas.”

Konferences ievadā aktuālāko tematisko loku iezīmēs LU rektors Indriķis Muižnieks, 13. Saeimas deputāts, Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks un LU profesors, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes priekšsēdētājs Mārcis Auziņš.

Konferences pirmajā daļā “Klientu orientēti nākotnes digitālie pakalpojumi (sabiedrības digitālās vajadzības, digitālā transformācija, intuitīvās sistēmas u.c.)” uzstāsies AS “SEB banka” valdes priekšsēdētāja, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes locekle Ieva Tetere, LU profesors, biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes loceklis Gundars Bērziņš un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile.

Savukārt otrajā daļā “Jauno tehnoloģiju izaicinājumi digitālajā transformācijā (datu apstrāde, mākslīgais intelekts, mobilās un bezkontaktu tehnoloģijas, u.c.)” ar savu redzējumu iepazīstinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Āris Dzērvāns, SIA “Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, VAS LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Konferences otrajā daļā notiks arī diskusija, kurā eksperti spriedīs par digitālās transformācijas tempu un aktuālajiem jautājumiem pandēmijas apstākļos, vērtējot gan klientu apkalpošanas, gan iestāžu un organizāciju biznesa procesu jautājumus, kā arī tehnoloģiju pieejamību un izvēli.

Diskusijā piedalīsies Juris Binde, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents, Vidzemes Augstskolas profesors, Signe Bāliņa, LU profesore, LU rektora vietniece digitālās sabiedrības jautājumos, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente, Pēteris Vilks, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs, Harijs Ozols, Latvijas Bankas Informācijas tehnoloģiju pārvaldes vadītājs, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesors, 13. Saeimas deputāts, Andris Nātriņš, Banku augstskolas rektora p.i., Sanita Bajāre, Finanšu nozares asociācijas vadītāja, Renāte Strazdiņa, SIA "Microsoft Latvia" vadītāja, kā arī citi valsts un nevalstisko institūciju pārstāvji.

Uz augšu
Back