Bezgalīgais stāsts: kārtējo reizi atlikta Lemberga krimināllietas skatīšana

Aivars Lembergs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas apgabaltiesa otro dienu pēc kārtas atlika krimināllietas skatīšanu, kurā uz apsūdzēto sola sēdies Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), viņa dēls Anrijs, un savulaik Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis, informēja tiesa.

Tiesas sēde bija plānota šodien, bet, kā aģentūrai LETA norādīja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas pārstāve Kristīne Denafa, šodien tika iesniegta darbnespējas lapa no apsūdzētā Anrija Lemberga aizstāvja zvērināta advokāta Oskara Rodes.

Rode nebija vienojies ar citu advokātu par Lemberga dēla aizstāvības nodrošināšanu un ņemot vērā, ka arī Latvijas Zvērinātu advokātu padome nebija izlēmusi šo jautājumu, tiesas sēdi tika lemts pārcelt.

LETA jau ziņoja, ka vakar tiesas sēde tika atcelta, jo telefoniski tika saņemta informācija par apsūdzētā Anrija Lemberga aizstāvja zvērināta advokāta Rodes darbnespēju. Ņemot vērā, ka Anrijam Lembergam aizstāvis turpmākajā lietas iztiesāšanas gaitā bija nepieciešams un aizstāvis nebija nodrošinājis, lai viņa vietā ierastos cits advokāts, tiesas kolēģija par minēto paziņoja Latvijas Zvērinātu advokātu padomei un tiesas sēde atlikta.

Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Tāpat vēstīts, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pērn 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām.

Uz augšu
Back