Zināms, kad varētu stāties spēkā izmaiņas nodokļu nomaksā no autoratlīdzībām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pixabay

Izmaiņas nodokļu nomaksā no autoratlīdzībām varētu stāties spēkā nākamā gada vidū, pirmdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēdē atzina Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāra vietnieks Ilmārs Šņucins.

TVNET jau vēstīja, ka Kultūras ministrija (KM) rosina par autoratlīdzībām maksāt nodokļus no apgrozījuma, nevis fiksētu ikmēneša maksu.

Šņucins informēja, ka valdība ir lēmusi neatteikties no autoratlīdzībām, tāpēc Labklājības ministrijai, KM un FM tika uzdots izstrādāt piedāvājumu izmaiņām autoratlīdzību izmaksai.

Iesaistītās ministrijas patlaban diskutē par iespēju nākotnē autoratlīdzībām nepiemērot īpašu nodokļu režīmu. Tiek diskutēts par divām iespējām - gadījumā, ja nav reģistrēta saimnieciskās darbība, autoratlīdzībām, kuras saņem uz uzņēmuma līguma, piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) kā algota darba ienākumam.

Ja ir reģistrēta saimnieciskā darbība, tad varētu izvēlēties maksāt IIN un VSAOI vispārējā kārtībā kā saimnieciskās darbības veicējs vai maksāt vienkāršotu nodokli, piemēram, mikrouzņēmuma nodokli.

Pēc FM pārstāvja teiktā, līdzšinējā autoratlīdzību sistēmai varētu piemērot pārejas periodu, bet jauno kārtību varētu piemērot no nākamā gada 1.jūlija.

Šņucins gan piebilda, ka patlaban par šo priekšlikumu tiek diskutēts, lai gan diskusiju gaitā FM viedoklis par to var mainīties.

Savukārt KM valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš piebilda, ka šāds piedāvājums KM pilnībā apmierina.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu