P, 15.08.2022.

Minskā aizvadīta vēl viena vardarbības nakts

Papildināts
TVNET/LETA
Minskā aizvadīta vēl viena vardarbības nakts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21
Foto: Reuters/ScanPix

Baltkrievijas drošības struktūras pēc Aleksandra Lukašenko slepenībā turētās inaugurācijas lietojušas spēku pret protestētājiem. Vairāk nekā 360 cilvēki tika aizturēti.

Lielākā daļa no viņiem tika aizturēti Minskā, paziņoja cilvēktiesību aizstāvības centrs "Vjasna".

"Kopumā vakar par masu pasākumu likuma pārkāpšanu tika aizturēti 364 pilsoņi (252 no tiem Minskā)," teikts ministrijas paziņojumā.

No aizturētajiem 320 cilvēki paturēti apcietinājumā, lai viņu lietas varētu izskatīt tiesa, norādīts paziņojumā.

Ministrija arī pavēstīja, ka trešdien notikuši 59 atsevišķi protesti dažādās valsts vietās un to dalībnieku skaits tiek lēsts uz 5000.

Milicija lietoja ūdensmetējus un asaru gāzi, lai izklīdinātu demonstrantus. Pāris vietās izcēlās sadursmes starp protestētājiem un drošības spēkiem.

Šoreiz protestētāji bloķēja ceļus.

Minskā protesti beidzās drīz pēc plkst.23, turklāt centrā ātrāk nekā pilsētas nomalēs.

Saskaņā ar "Vjasna" izplatītu sarakstu aizturēšanas ārpus Minskas notika Gomeļā, Mogiļevā, Borisovā, Grodņā, Baranovičos, Brestā un citās pilsētās.

Foto: stringer/AP/Scanpix

Starp aizturētajiem bija Baltkrievijas ziņu portāla TUT.By žurnāliste Jeļena Tolkačova, bet "Vjasna" informēja, ka viņa jau ir atbrīvota.

Vairākas Eiropas valstis un ASV ir reaģējušas uz Lukašenko inaugurāciju, atsakoties atzīt viņu par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu.

Baltkrievijā kopš prezidenta vēlēšanām 9.augustā notiek plaši protesti pret Lukašenko režīmu. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Lukašenko vēlēšanās ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - tikai 10,1% balsu. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība (ES) un citas Rietumvalstis, un Baltkrievijai draud ASV un ES sankcijas par vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestētāju apspiešanu.

ANO cilvēktiesību izmeklētāja Anaisa Marina pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Baltkrievijā kopš vēlēšanām agresīvi aizturēti vairāk nekā 10 000 cilvēku un saņemtas vairāk nekā 500 sūdzības par spīdzināšanu un tūkstošiem cilvēku tikuši mežonīgi piekauti.

Foto: Protesti Baltkrievijā: 23. septembris

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu