P, 26.09.2022.

Aizdomās par uzbrukumu pie "Charlie Hebdo" agrākā biroja turētais jaunietis atzinies

LETA/AFP
Aizdomās par uzbrukumu pie "Charlie Hebdo" agrākā biroja turētais jaunietis atzinies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: EPA/Scanpix

Jaunietis, kas aizturēts par piektdien Parīzē notikušo uzbrukumu netālu no Francijas satīras žurnāla "Charlie Hebdo" agrākā biroja, atzinis savu vainu, sestdien paziņojuši šīs lietas izmeklēšanai tuvi avoti.

Jau ziņots, ka uzbrukumā ar miesnieka nazi tika Parīzē piektdien tika ievainoti divi cilvēki. Kā atzina televīzijas izmeklējošās žurnālistikas raidījumu producēšanas kompānija "Premieres Lignes" abi sadurtie ir tās darbinieki, vīrietis un sieviete, kas bija izgājuši uzsmēķēt. Šī kompānija bija palīdzējusi producēt dokumentālu filmu par 2015.gadā notikušo uzbrukumu "Charlie Hebdo" redakcijai, kas tika sarīkots pēc tam, kad žurnāls publicēja islāma pravieša Muhameda karikatūras.

18 gadus vecais Pakistānā dzimušais jaunietis "uzņēmies atbildību par savu rīcību", ko viņš saista ar atkārtotu pravieša Muhameda karikatūru pārpublicēšanu žurnālā, norādījuši avoti.

Saistībā ar piektdien notikušo uzbrukumu tika aizturēti septiņi cilvēki, tostarp pats uzbrucējs. Sestdien tika ziņots, ka policija aizturējusi cilvēku, kas savulaik dzīvojis ar viņu vienā dzīvoklī, bet atbrīvojusi vienu no iepriekšējā dienā aizturētajiem.

Jaunais uzbrukums noticis laikā, kad Parīzē tiek tiesāti uzbrukumu "Charlie Hebdo" redakcijai 2015.gadā sarīkojušo teroristu domājamie līdzzinātāji.

2015.gada 7.janvārī brāļi Šerifs un Saīds Kuaši Parīzē "Charlie Hebdo" redakcijā noslepkavoja 12 cilvēkus, arī pazīstamus žurnāla karikatūristus. Dienu vēlāk brāļu paziņa Amedijs Kulibali netālu no Francijas galvaspilsētas noslepkavoja ceļu policisti, bet 9.janvārī Parīzē košera preču veikalā - vēl četrus cilvēkus.

Šīs slepkavības Francijā bija pirmie uzbrukumi islāmistu teroraktu virknē 2015. un 2016.gadā, kuros tika nogalināti vairāk nekā 230 cilvēki. Par vairākiem no tiem atbildību uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts".

Parīzē 2.septembrī sāka tiesāt 14 cilvēkus, kas apsūdzēti par atbalsta sniegšanu islāma ekstrēmistiem, kuri sarīkoja uzbrukumus "Charlie Hebdo" redakcijai un košera preču veikalam.

"Charlie Hebdo" nesen atkārtoti publicēja pravieša Muhameda karikatūras, kas lielā daļā islāma pasaules tiek uzskatīts par apvainojumu. Žurnālam no jauna izteikti draudi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu