Pk, 12.08.2022.

Palielinoties terorisma draudu līmenim, VDD būs nekavējoties jāievieš Nacionālais pretterorisma plāns

TVNET/LETA
Palielinoties terorisma draudu līmenim, VDD būs nekavējoties jāievieš Nacionālais pretterorisma plāns
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus
VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus Foto: TVNET

Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz, ka, palielinoties terorisma draudu līmenim, Valsts drošības dienests (VDD) nekavējoties ieviesīs Nacionālo pretterorisma plānu un rīkosies atbilstoši plānam.

Patlaban Ministru kabineta noteikumu redakcija paredz, ka, paaugstinoties terorisma draudu līmenim, nekavējoties informē pretterorisma darbībās iesaistītās institūcijas un nacionālajai drošībai svarīgu valsts objektu atbildīgās amatpersonas. Iekšlietu ministrija (IeM) rosinājusi šo normu izteikt tādā redakcijā, ka tā vietā dienests ievieš Nacionālo pretterorisma plānu un rīkojas atbilstoši plānam.

Patlaban noteikumi paredz, ka dienests iesniedz IeM preses relīzē iekļaujamo informāciju par par kompetento institūciju tālruņu numuriem, uz kuriem zvanot iedzīvotāji var saņemt papildu informāciju, vērsties pēc palīdzības un ziņot par aizdomīgām darbībām, kas varētu liecināt par iespējamiem terorisma draudiem.

Ņemot vērā mūsdienu informācijas apmaiņas rīku daudzveidību, IeM rosinājusi, ka relīzē tiek iekļauta arī cita veida kontaktinformāciju, tai skaitā tālruņu numuri.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu