S, 25.03.2023.

ATD: Prasība lietot sejas masku attiecas gan uz "Bolt" un "Yandex.Taxi" šoferiem, gan uz pasažieriem

TVNET | FINANCENET
ATD: Prasība lietot sejas masku attiecas gan uz "Bolt" un "Yandex.Taxi" šoferiem, gan uz pasažieriem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, no trešdienas, 21. oktobra, gan autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, gan pasažieriem brauciena laikā jālieto mutes un deguna aizsegs, atgādina Autotransporta direkcija. 

Tiek norādīts, ka jaunie nosacījumi attiecas arī uz pārvadājumiem, kas tiek nodrošināti, izmantojot mobilo lietotni "Bolt" un "Yandex.Taxi". Autotransporta direkcija ir nosūtījusi paziņojumu par šīm izmaiņām 7871 autovadītājam, kurš ir reģistrēts Taksometru vadītāju reģistrā.

Turpmāk deguna un mutes aizsegs – medicīniskā vai higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs – jālieto visiem autovadītājiem, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, ja automobilī autovadītāja sēdvieta nav norobežota no pasažieru sēdvietām ar fizisku barjeru.

Nosacījumi attiecas gan uz taksometru pārvadājumiem, gan pasažieru komercpārvadājumiem ar automobili, kam ir balta numurzīme un kas izsaukts un apmaksāts, izmantojot mobilo lietotni "Bolt" vai "Yandex.Taxi". Tāpat deguna un mutes aizsegs būs jālieto visiem pasažieriem, kuri izmanto šos pakalpojumus.

Autotransporta direkcija aicina vieglo automobiļu pasažierus ieņemt sēdvietu tā, lai atrastos pēc iespējas tālāk no autovadītāja, un neieņemt sēdvietu blakus transportlīdzekļa vadītājam.

Vieglo automobiļu, tai skaitā taksometru, vadītājiem ieteikts ierobežot pasažieru skaitu, ko var uzņemt automobilī. Tāpat autovadītāji tiek aicināti regulāri dezinficēt transportlīdzekli, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras!

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu