Nosūta kriminālvajāšanai procesu pret VUGD darbinieku par miesas bojājumu nodarīšanu

FOTO: Zane Bitere/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas rajona prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas daļas amatpersonu par tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, Iekšējās drošības birojs noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas nodarīja vieglus miesas bojājumus privātpersonai. Konflikts norisinājās privātā svinību pasākumā, un VUGD amatpersona iespējamā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas laikā atradās alkohola reibumā.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks uzsver: “Sabiedrība pastiprināti vērtē ikkatras Valsts amatpersonas rīcību un seko, lai to uzvedība atbilst visām likumdošanas normām gan dienesta pienākumu pildīšanas laikā, gan ārpus tā. Katrs valsts amatpersonas iespējamais noziedzīgais nodarījums, neatkarīgi no tā smaguma pakāpes, rada negatīvas sekas cietušajiem un to tuviniekiem, kā arī ietekmē reputāciju valsts pārvaldei, tādēļ mūsu, Iekšējās drošības biroja, uzdevums ir nodrošināt, ka amatpersonas, kas veic pretlikumīgu rīcību, tiek sauktas pie atbildības!”

Novembrī apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks.

IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks, un šā gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Uz augšu
Back