Jūrmalas mēra Trukšņa "komandējuma" krimināllietu turpinās skatīt decembrī

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā decembrī turpinās skatīt Jūrmalas mēra Gata Trukšņa (ZZS/LZP) "komandējuma" lietu, kurā apsūdzēta arī mēra biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse, informēja Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Diāna Vilhovika.

Trešdien krimināllietā pasludināts pārtraukums līdz 2020.gada 12.decembrim plkst.11, lai procesa dalībnieki varētu iepazīties ar prokurora iesniegto grozīto apsūdzību.

Saskaņā ar apsūdzību amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, vienojās ar otru personu, ka tiks noformēts rīkojums par komandējumu, kurā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas, un ka šo dokumentu izmantos kā attaisnojumu amatpersonas darba kavējumam - neattaisnotai prombūtnei.

Viltotais dokuments tika iesniegts iestādes grāmatvedībā.

Jau ziņots, ka Truksnis arī figurēja krimināllietā par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), iespējams, nelikumīgu finansēšanu, tomēr prokuratūra pret mēru kriminālprocesu izbeidza. Šajā lietā prokuratūra uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam un finansistam Jorenam Raitumam piemērojusi kopumā 86 000 eiro lielu sodu par ZZS un partijas "No sirds Latvijai" nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Par minēto noziegumu izdarīšanu viena persona sodīta ar 77 400 eiro sodu, bet otra - ar 8600 eiro sodu.

Uz augšu
Back