Delikāta problēma, par kuru jārunā: Arstarulsmirus par hemoroīdiem

FOTO: Ekrānuzņēmums

Problēmas ar hemoroīdiem skar katru otro pieaugušo, diemžēl tikai retais uzdrīkstas par šo problēmu runāt atklāti. Mēs visbiežāk uzticamies līdzcilvēku pieredzei, tieši tādēļ dziesmu autora un producenta Arstarulsmirus atklātība kanāla “Rīga TV24” šovā “Ceļā uz pārliecību” ir īpaši nozīmīga. Pazīstamā personība nekautrējas runāt ne par pašu slimību, ne izaicinājumiem ceļā uz veselību.

Drosme runāt un rīkoties

Lai arī hemoroīdu izraisītais diskomforts pamatīgi bojā dzīves kvalitāti, cilvēki joprojām mulst, iedomājoties par speciālista – proktologa apmeklējumu. Hemoroīdi, kā zināms, ir taisnās zarnas vēnu paplatinājumi. Vaicāts par uzdrīkstēšanos atklāti runāt par šo tēmu, Arstarulsmirus norādīja, ka cilvēki nekautrējas runāt par vēnu mezgliem uz kājām un risināt šo problēmu, tad

kādēļ būtu jāvairās no slimības ārstēšanas un tās apspriešanas vien tāpēc, ka tā izpaužas delikātā ķermeņa zonā?

Kā atzīst pats mākslinieks, liela daļa viņa darba dienas paiet sēžot un, kaut arī viņš regulāri sporto, pirms gada saskāries ar mūsdienās ļoti izplatītu problēmu – hemoroīdu iekaisumu. Neārstējot šo saslimšanu, tā var pasliktināt dzīves kvalitāti, tāpēc šajā raidījumā Arstarulsmirus dosies uz dermatoloģijas klīniku pie ķirurga, proktologa Andra Gardovska, lai noskaidrotu, kādas ārstēšanas metodes būtu jālieto hemoroīdu problēmu risināšanā, kāpēc svarīgi laikus doties pie ārsta un kā iespējams izvairīties no šīs saslimšanas.

Ko darīt?

Problēmas risinājums sākas ar proktologa konsultāciju. Arstarulsmirus aicina skatītājus nebaidīties un rīkoties laikus, jo agrākās stadijās hemoroīdi ir izvietoti reģionā, kur nav sāpju receptoru, savukārt IV pakāpes hemoroīdi jau atrodas jutīgajā zonā un pēcoperācijas periods izjūtu ziņā ir krietni izaicinošāks.

Ja slimība nav ielaista (I un II hemoroīdu pakāpe), bieži tiek nozīmēta konservatīva ārstēšana – dzīvesveida un uztura korekcijas, medicīniski preparāti. III un IV pakāpes hemoroīdiem jau nepieciešama radikālāka ārstēšana. Ar mūsdienu tehnoloģijām arī pusķirurģiskās un ķirurģiskās metodes ir ātras un izstrādātas tā, lai maksimāli samazinātu nepatīkamās izjūtas, tomēr pēcoperācijas periods var sagādāt zināmu diskomfortu.

“Ceļā uz pārliecību” raidījuma epizodi par Arstarulsmirus pieredzi hemoroīdu ārstēšanas laikā skatieties “Rīga TV24” ēterā jau 31. oktobrī plkst. 20:30. 

Uz augšu
Back