T, 30.11.2022.

Latvijā oficiāli sākta jaunās paaudzes iPhone tirdzniecība

TVNET Auto
Latvijā oficiāli sākta jaunās paaudzes iPhone tirdzniecība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 Foto: Apple

30.oktobrī virknē valstu, tai skaitā arī Latvijā, sākās divu jaunāko iPhone modeļu - 12 un 12 Pro - tirdzniecība.  

Jaunāko iPhone paaudzi neklātienes prezentācijā Apple visai pasaulei pirmo reizi parādīja vien pirms nedaudz vairāk par divām nedēļām, no pagājušās piektdienas viedtālruņi bija pieejami iepriekšpārdošanā, bet tagad tie ir veikalos, kas nodarbojas ar Apple produkcijas izplatīšanu.

Ja esam pavisam precīzi, tad pārdošanā šobrīd nonākusi puse no jaunajiem iPhone. Apple 13.oktobrī prezentēja četrus jaunākās paaudzes viedtālruņa modeļus, no kuriem absolūts jaunpienācējs ir iPhone 12 Mini, taču šobrīd pārdotuvēs pieejami iPhone 12 un 12 Pro. Piesauktais Mini, kā arī diametrāli pretējais iPhone 12 Pro Max veikalu plauktus sāks pildīt vēl pēc aptuveni divām nedēļām.

Foto: Apple

Lai gan mazākais no visiem jaunajiem iPhone ir Mini, par bāzes modeli uzskatāms iPhone 12, un to var ņemt par atskaites punktu, aplūkojot arī pārējos modeļus. Pirmkārt, paaudžu maiņas rezultātā Apple viedtālrunis ir ieguvis jaunu dizainu, kas vienlaikus tomēr nav jauns. Drīzāk tas ir plašu atzinību guvušā iPhone 4 un iPhone 5 modernā interpretācija, kura izveidē izmantoti jaunākie materiāli un montāžas tehnika.

Telefonu pagaidām rokās turējis ir retais, taču attēlos redzams, ka ierīce ir simetriska, ar plakanu ekrānu, kas daudziem patiks labāk nekā risinājumi ar noliektajām malām, un līdzenu rāmi labākam satvērienam. 

Ja salīdzina ar pērnā gada iPhone 11, jaunais modelis visās frontēs ir pārāks. Telefona ekrāna efektīvais izmērs ir palicis nemainīgs, un tā aizvien ir 6,1 colla, taču Super Retina XDR OLED ekrāna izšķirtspēja ir piedzīvojusi iespaidīgu lēcienu no 828x1792 pikseļiem līdz 1170x2532 pikseļiem. Vienlaikus korpuss ir kompaktāks - par 4,2 mm īsāks, par 4,2 mm šaurāks un par 0,9 mm plānāks. Tāpat iPhone ir "nometis" arī 30 gramus svara, lai gan inovatīvs apstrādes process telefonu un jo īpaši stikliņu ir padarījis četras reizes izturīgāku pret saplaisāšanu. Papildus tam iPhone raksturīga augsta mitrumizturība; atbilstība IP68 standartam nozīmē, ka telefons var izturēt atrašanos līdz 6 metru dziļumā līdz 30 minūtēm.

Foto: Apple

Telefons ir kļuvis kompaktāks, toties veiktspēja ir ņēmusies spēkā. Jaunajos iPhone darbu veic jauna procesoru kopa A14 Bionic, par kuru šobrīd nav jaudīgākas nevienā nopērkamajā viedtālrunī. Arī duālā kamera jaunajā iPhone ir galvas tiesu pārāka par iepriekšējo modeli. Īpaši labi uzlabojumus varēšot just fotografējot un filmējot vājā apgaismojumā. Bez standarta kameras iPhone ir īpaši plata leņķa (120 grādi) kamera, savukārt iPhone 12 Pro modelī vieta atradusies arī telefoto kamerai ar divkāršu optisko pietuvinājumu. Un tiem, kas vēlas vēl lielāku izpausmes brīvību, 12 Pro modelis vēlāk tiks papildināts ar Apple ProRAW fotografēšanas režīmu.

Nobeigumā jāpiebilst, ka Apple iPhone 12 tiek piedāvāts versijās ar atmiņas apjomu 64, 128 vai 256 GB apmērā, kā arī piecās dažādās krāsās - melnā, baltā, zilā, zaļā un sarkanā. 12 Pro modelim iebūvētās atmiņas apjoms ir 128, 256 vai 512 GB, savukārt korpusa apdares krāsas ir četras - grafīta, sudraba, zelta un zila.   

iPhone 12 cena iDeal veikalos Latvijā ir no 919 eiro, savukārt iPhone 12 Pro - no 1179 eiro.

Video no prezentācijas iDeal veikalā tirdzniecības centrā Spice skaties šeit.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu