Radīta īpaša platforma “5G Techritory” foruma pārraidīšanai attālināti

FOTO: Publicitātes foto

Trešā Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas foruma “5G Techritory” norisei izveidota īpaša konferenču platforma kvalitatīvai satura pārraidīšanai attālināti. 11.-12. novembrī pasākumu no centrālās norises vietas “Vefresh” inovāciju kvartālā Rīgā straumēs vairākos platformas kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Pēc pasākuma platforma būs pieejama arī citu virtuālu konferenču organizēšanai.

“5G Techritory” direktors Neils Kalniņš: “Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju pasaulē, šaubījāmies par iespēju noorganizēt šā gada 5G ekosistēmas forumu, jo apzinājāmies, ka neviena no esošajām platformām nenodrošina tādu lietotāja pieredzi, kādu vēlamies sniegt pasākuma dalībniekam. Līdz sapratām, ka ir jāpieņem izaicinājums pašiem radīt konferenču platformu, jo dzīve neapstājas un 5G attīstība Latvijas un visa Baltijas jūras reģiona konkurētspējai ir kritiski svarīga.

Ļoti ceru, ka būsim radījuši vidi, kurā nākotnē translēs vēl daudz Latvijai un pasaulei nozīmīgu pasākumu, un, beidzoties pandēmijai, pēc kuras dzīve noteikti nebūs tāda kā agrāk, Rīgu pazīs ne tikai kā tūrisma, bet arī kā “fidžitālo konferenču” centru.

Platforma veidota kā pasākuma sociālais tīkls. Lai uzlabotu platformas lietojamību, pēc vizuālā veidola un funkcionalitātes tā līdzinās sociālajam tīklam “Facebook”. Rīks nodrošina dalībnieku reģistrāciju un profila izveidi, pasākuma programmu un sava notikumu kalendāra plānošanu, pārvietošanos starp pasākuma skatuvēm, dalībnieku savstarpējo komunikāciju, jaunumu sadaļu, aptauju veikšanu, “expo” zonu u.c. elementus.

Platformu veidojusi konferenču un pasākumu producēšanas kompānija “3K MANAGEMENT” un pasākumu reģistrēšanas sistēmu nodrošinātāji un izstrādātāji - “Mitto.me”

“3K MANAGEMENT” vadītājs Gints Kronbergs: “Esam radījuši Latvijā vēl nebijušu digitālu produktu - virtuālo konferenču platformu, kas radīta, balstoties uz šī brīža pasākumu rīkotāju vajadzībām, nodrošinot satura pārraidi līdz skatītājiem, tiem fiziski neatrodoties pasākuma norises vietā.

Visticamāk, tuvākajā laikā lieli klātienes pasākumi nevarēs notikt, tāpēc platforma veidota tā, lai to varētu nemitīgi papildināt, piemēram, pievienojot paplašinātās un jauktās realitātes tehnoloģijas, kas skatītājiem sniegtu unikālu skatīšanās pieredzi. Platforma būs piemērota arī jaukta tipa pasākumiem, kur daļa dalībnieku atradīsies klātienē, daļa attālināti, kā “5G Techritory” gadījumā.”

Konferences dalībniekam, reģistrējoties platformā un norādot sev interesējošās tēmas, sistēma nodrošinās iespēju sazināties ar citiem līdzīgu interešu dalībniekiem un saņemt sev atbilstošāko saturu. Līdzīgi kā viedtelevīzijā būs pieejams videoarhīvs, lai interesējošās uzrunas vai diskusijas noskatītos sev ērtā laikā. Skatītāju uzmanības noturēšanai platformā integrēts atgādinājumu izsūtīšanas rīks un spēļošanas elementi.

Lai nodrošinātu pasākuma apmeklētājiem pilnībā iekļaujošu pieredzi, platformas veidošanā iesaistījās tehnoloģiju profesionāļi, dizaineri, producenti un satura veidotāji.

Forums būs bez maksas; nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Pasākums notiks angļu valodā.

“5G Techritory” ir ikgadējs 5G ekosistēmas forums, kas šogad pulcēs 2000 profesionāļu un vairāk nekā 120 runātāju no visas pasaules, veicinot 5G attīstību Eiropā un pasaulē. Forums kalpo kā platforma starpvalstu, starpnozaru un starpinstitūciju sadarbībai Baltijas jūras reģionā. Reģistrācija pieejama 5Gtechritory.com.

Forumu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris LMT, to atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Eiropas Komisija (DG Connect).

Foruma mediju partneri - “Tvnet grupa”, “Postimees”, “15min.lt”, “Latvijas Radio”, “Tech.eu”, “LETA”, “Labsoflatvia”, “The Baltic Times”.

Uz augšu
Back