5G industrijas līderi diskutēs par ES 150 miljardu eiro finansējumu inovācijām

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

11.-12. novembrī Rīgā virtuāli pulcēsies vairāk nekā 180 pasaules 5G nozares līderu un vairāk nekā 2000 skatītāju, lai piedalītos 3. Baltijas ekosistēmas forumā “5G Techritory”. Pasākumā diskutēs par 5G nākotni Eiropā un pasaulē, kā arī par Eiropas Savienības (ES) vairāk nekā 150 miljardu eiro finansējumu inovācijām, tajā skaitā 5G nozarei.

Aptuveni 135 miljardi eiro būs pieejami “Atveseļošanās un noturības mehānisma” ietvaros, 8,2 miljardi eiro “Digitālajā programmā Eiropai”, finansējums digitalizācijai paredzēts arī ES pētniecības un inovāciju programmā “Apvārsnis Eiropa”. ES ir svarīgi izmantot 5G sniegtās iespējas ekonomiskajai attīstībai un digitalizācijai, un “5G Techritory” ir vieta, kur apspriest, kā Eiropai kļūt par 5G līderi.

Forumu atklās Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. “Savienojamība ir Eiropas ekonomikas mugurkauls. Plašāks 5G pārklājums palīdzēs industrijām celt produktivitāti, mazajam biznesam augt un ieviest inovācijas, kā arī uzlabot sabiedriskos pakalpojumus un veidot labākus ekonomiskos savienojumus lauku apvidos. 5G tuvākajos gados sniegs būtiskas iespējas Eiropas ekonomikai, lai tā kļūtu videi draudzīgāka un digitālāka. Eiropai ir jāpaātrina 5G tīkla ieviešana, lai palīdzētu atveseļot ekonomiku pēc pandēmijas, tāpēc vismaz 20% no Eiropas Savienības atveseļošanās un noturības mehānisma līdzekļiem paredzēti digitalizācijai. Tas ir veids, kā mēs varam atbalstīt industrijas un biznesus un saglabāt Eiropas konkurētspēju šajās tehnoloģijās,” uzsver EK priekšsēdētājas izpildvietnieks.

Forumā piedalīsies 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji, telekomunikāciju operatori. Pasākumā uzstāsies Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretāre Paula Lehtomeki (Paula Lehtomäki), “NTT Docomo” vecākais viceprezidents Takehiro Nakamura (Takehiro Nakamura), Open RAN politikas iniciatīvas izpilddirektore Diāna Rinaldo (Diane Rinaldo), mobilo operatoru asociācijas GSMA izpilddirektore Barbara Pareljo (Barbara Pareglio), 5G infrastruktūras asociācijas izpilddirektors Aleksandrs Kaloksuls (Alexandros Kaloxylos) un daudzi citi.

Pasākumā notiks vēl nebijušas diskusijas, piemēram, par 5G un kosmosu, Open RAN risinājuma dzīvotspēju, 5G lietojumu militārajā jomā, 6G attīstību, kā arī paneļdiskusija ar trīs pasaules vadošajiem 5G iekārtu ražotājiem.

Konference no centrālās norises vietas “Vefresh” inovāciju kvartālā Rīgā tiks pārraidīta īpaši izveidotā platformā vairākos kanālos, katrā no tiem piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem. Forums notiks uz 4 skatuvēm ar tīklošanās iespējām.

Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija šeit.

Reģistrācija mediju pārstāvjiem pieejama šeit.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu