ASV valsts sekretārs neatzīst Trampa sakāvi vēlēšanās

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo FOTO: Reuters/ScanPix

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņojis, ka "būs gluda pāreja uz otru Trampa administrāciju", lai gan pagājušonedēļ notikušajās vēlēšanās saskaitītās balsis liecina par pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa sakāvi.

Pompeo ar paziņojumu nāca klajā preses konferencē, atbildot uz jautājumu, kad Valsts departaments sāks pāreju uz Džo Baidena administrāciju. 

Pompeo norādīja, ka viņa vadītais Valsts departaments rīkojas tā, it kā Tramps būtu pārvēlēts prezidenta amatā.

Kā jau katrās ASV prezidenta vēlēšanās, ASV mediji izdara aplēses par uzvarētāju. Lai gan vēlēšanu cīņa bija sīva, gandrīz visi mediji, balstoties uz provizoriskajiem balsu skaitīšanas rezultātiem, prognozē uzvaru Baidenam. Vienīgais izņēmums ir labēji noskaņotais portāls "RealClearPolitics", kas uzvaru vēl nav prognozējis nevienam.

Trampa kampaņa apgalvo, ka vairākos štatos balsu skaitīšana nav noritējusi saskaņā ar noteikumiem un notikusi nelegāla balsošana, taču stingru pierādījumu tam nav.

Pompeo otrdien paziņoja, ka plāno braucienu uz septiņām valstīm, apmeklējot ASV sabiedrotos Eiropā, Kaukāzā un Tuvajos Austrumos.

Pompeo plāno apmeklēt Franciju, Turciju, Gruziju, Izraēlu, Apvienotos Arābu Emirātus, Kataru un Saūda Arābiju.

Vizītes gaitā viņš tiksies ar vairākiem sabiedrotajiem, kas jau atzinuši Džo Baidenu par jaunievēlētu ASV prezidentu,

9

lai gan pašreizējais prezidents Donalds Tramps atsakās atzīt savu sakāvi vēlēšanās.

Brauciens sāksies piektdien, bet beigsies 23.novembrī. 

Pompeo vispirms ieradīsies Parīzē, kur paredzējis tikties ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, kurš otrdien runāja ar Baidenu un apsveica viņu ar uzvaru.

No Francijas Pompeo dosies uz Turciju un Gruziju, bet pēc tam - uz Tuvajiem Austrumiem. Šī reģiona četras valstis, kuras viņš plāno apmeklēt, jau ir atzinušas Baidenu par ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāju. 

Uz augšu
Back