Pk, 2.06.2023.

Alus darītavas samazinājušas ražošanas apjomus alum mucās

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Apzinoties krīzes situāciju saistībā ar Covid-19 pandēmiju un tās dēļ noteikto ierobežojumu ietekmi, alus darītavas samazinājušas ražošanas apjomus alum mucās, atklāja uzņēmumu pārstāvji.

Alus darītavas "Aldaris" "On-Trade" tirdzniecības vadītājs Raimonds Zibens skaidroja, ka, ņemot vērā jau vasarā izteiktās prognozes par Covid-19 gaidāmo otro vilni, alus ražošanas apjomi savlaicīgi tika samazināti, lai ārkārtas situācijas gadījumā neveidotos nerealizētās produkcijas pārpalikums.

"Vispirms cenšamies atrast kopīgu risinājumu ar klientu, lai neattaisītās mucas jeb "kegi" nebūtu jāatgriež. Sekojam līdzi epidemioloģiskajai situācijai un paralēli cenšamies rast iespējami labāko risinājumu abām pusēm," teica Zibens.

Līdzīgu viedokli par pārdošanas apjomiem pauda "Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis, kurš atzīmēja, ka uzņēmuma HoReCa sektors pavasarī pirms ārkārtējās situācijas sākuma veidojis apmēram trešdaļu no "Valmiermuižas alus" pārdošanas apjoma. "Gan pavasarī, gan tagad rudenī, iestājoties ārkārtas situācijai valstī, kas ierobežo restorānu un bāru darbību, sadarbojamies, lai meklētu risinājumu, kā tiem palīdzēt šajā grūtajā laikā, kad to darbība pēc būtības ir apturēta, lai tiem palīdzētu pārziemot, jo zinām, cik ārkārtīgi grūts laiks šis ir visai viesmīlības nozarei," sacīja Ruņģis.

Tāpat "Valmiermuižas alus" saimnieks atklāja, ka esot skaidrs plāns, ko darīt ar alu, ko darītava mucās pieņems atpakaļ no bāriem un kafejnīcām. "Nevienu nepārdotā lejamā alus pili ārā neliesim. Katra nepārdotā lejamā alus mucas kļūs par "Valmiermuižas Degalu". Mums alus darītavā jau četrus gadus ir maza alus dedzinātava, kuru pēc mūsu pasūtījuma izkala ģimenes uzņēmums "Holstein" Vācijā. Destilējot alu iegūstam 86% stiprumā degalu, kuru pirms pildīšanas pudelēs, jaucam ar Valmiermuižas akas ūdeni, lai iegūtu 40% stipru degalu," sacīja Ruņģis.

Viņš norādīja, ka degalu "Valmiermuižas alus" piegādā veikaliem Latvijā jau četrus gadus, to cilvēkiem baudot kā "daidžestīvu" pēc maltītes līdzīgi grapai, kalvadosam vai limončello. ""Valmiermuižas Degalus" kļuvis par iecienītu dāvanu alus baudītājiem maigās, iesalainās garšas dēļ. Šogad novembrī uzsākam "Valmiermuižas Degalus" eksportu uz Lielbritāniju," atzīmēja Ruņģis.

"Valmiermuižas alus" saimnieks skaidroja, ka lejamam alum mucās realizācijas termiņš ir trīs reizes īsāks nekā alum pudelēs, lai restorānos un bāros piegādātu vienmēr svaigāko brūvējumu. Restorānos pieprasītākais esot "Valmiermuižas" gaišais alus, kam realizācijas termiņš ir piecas nedēļas, jo Valmiermuižas alus netiek pasterizēts. "Tādēļ iepildītais lejamais alus mucās nevar gaidīt, kad ārkārtas situācija Latvijā beigsies. Tādēļ nepārdoto lejamo alu mucās no restorāniem un bāriem mēs pieņēmām atpakaļ, kamēr tā realizācijas termiņš vēl nav beidzies un to destilējam, iegūstot "Valmiermuižas Degalu"," atklāja alus darītavas saimnieks.

Kā pauda Latvijas Bāru asociācijas līdzdibinātājs Arnis Bikšus, bāri lielā daļā gadījumu neatvērtās alus mucas ražotājiem var nodot atpakaļ, savukārt no atvērtajām, līdzīgi kā tas notiek "Valmiermuižas alus" gadījumā, nereti top grādos stiprāki dzērieni.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu