Uzbrukumu Šveices veikalā sarīkojusī sieviete figurē agrākā džihādistu lietā

FOTO: AP/Scanpix

Šveicē saistībā ar uzbrukumu lielveikalā aizturētā sieviete figurē 2017.gadā izmeklētā džihādistu lietā, trešdien pavēstīja policija.

28 gadus vecā sieviete otrdien Lugāno uzbruka divām sievietēm, vienu no viņām žņaudzot ar rokām, bet otru savainojot kaklā ar nazi.

Otras sievietes savainojumi ir smagi.

"Noziegumu pastrādājusī Šveices federālajai policijai ir pazīstama," tviterī apliecināja federālā policija.

"Viņa figurē saistībā ar džihādismu 2017.gadā veiktajā policijas izmeklēšanā."

Reģionālā policija jau iepriekš bija pieļāva, ka uzbrukuma motīvs, iespējams, bijis teroristisks.

"Šī situācija ir ārkārtīgi nopietna," atzina Tičīno kantona valdības vadītājs Normans Gobi.

Uzbrucēju veikalā savaldīja citi pircēji vēl pirms policijas ierašanās.

Vietējās policijas priekšnieks apliecināja, ka sieviete bija zināma varasiestādēm un viņa agrāk izteikusi atbalstu džihādistu grupējumam "Islāma valsts".

Šveices federālā policija apliecināja, ka ir uzsākts kriminālprocess.

"Šis uzbrukums mani nepārsteidz," otrdien atzina federālās policijas priekšniece Nikoleta della Valle, norādot, ka šādi uzbrukumi notikuši daudzviet pasaulē.

Šveicē nav pieredzēti lieli terorakti, tomēr policija un amatpersonas norāda, ka vairākos pēdējā laika incidentos tiek izmeklēti iespējami teroristiski motīvi.

Divi 18 un 24 gadus veci Šveices pilsoņi tika aizturēti pie Cīrihes aizdomās par saistību par kaimiņvalstī Austrijā šomēnes pastrādāto teroraktu, kurā tika nogalināti četri cilvēki un vairāk nekā 20 ievainoti.

Pēc otrdienas incidenta Austrijas kanclers Sebastiāns Kurcs nosodīja "islāmistu teroraktu" Lugāno.

"Mēs esam kopā ar Šveici šajās grūtajās stundās," tviterī norādīja kanclers. "Mēs dosim kopīgu atbildi islāmistu terorismam Eiropā un aizstāvēsim mūsu vērtības."

Teroraktu Vīnē pastrādāja albāņu izcelsmes "Islāma valsts" atbalstītājs, kas bija mēģinājis pievienoties džihādistu grupējumam Sīrijā.

Uz augšu
Back