Mājas sienā ASV atrastas 66 “sausā likuma” laika viskija pudeles

Viskija mucas. Ilustratīvs attēls. FOTO: Unsplash

Kad kādam pārim ASV tika paziņots, ka viņu vairāk nekā 100 gadu seno māju uzbūvēja slavens alkohola kontrabandists, viņi to uztvēra kā vienkāršu mazpilsētas leģendu. Tomēr mājas renovācijas laikā viņi atklāja kaut ko tādu, kas šo leģendu padarīja reālu. 

Oktobra sākumā Niks Dramonds un Patriks Beikers paziņoja, ka ir atraduši vairāk nekā 66 pudeles viskija no “sausā likuma” ēras. Tās bija paslēptas aiz 1915. gadā celtās mājas sienas un grīdas dēļiem. 

“Mūsu mājas sienas ir pilnas ar alkohola pudelēm. Es nespēju noticēt, ka baumas ir patiesas. Viņš patiešām bija kontrabandists,” savā “Instagram” kontā rakstīja Dramonds. 

Māja atrodas trīs stundu braucienā no Ņujorkas pilsētas, nelielā ciematā. Pāris tur dzīvo nedaudz vairāk par gadu un šajā rudenī nolēma sākt renovāciju. 

Ziņu aģentūrai “CNN” Dramonds pastāstīja, ka ņēmis nost grīdlīstes, kad aiz tām atklājies mistisks sainis. 

“Es nodomāju: kas tas ir? Biju ļoti apjucis. Tur visapkārt bija salmi, papīrs un stikli. Tad  ieraudzīju vēl vienu saini, kur izrādījās viskija pudele,” teica Dramonds. 

Pēc tam viņš zem grīdas dēļiem atrada vēl vairākas pudeles. 

“Mēs sienā atradām vairākus saiņus, bet mazāk nekā pirms nedēļas – vēl dažus,” piebilda Dramonds. 

Pudelēs iepildīts skotu viskijs ar nosaukumu “Old Smuggler Gaelic whiskey”, kas joprojām tiek ražots arī mūsdienās. Katra pudele bija ietīta papīrā un salmos; tās bija saepakotas saiņos pa sešām pudelēm katrā. 

Mājas sākotnējais saimnieks bija vācietis grāfs Ādolfs Hampfners. Pēc vairāku laikrakstu un dažādu mājaslapu izpētes Dramonds atklāja, ka Hampfners bija zināms, kā noslēpumains vīrs, kas piedalījies daudzos skandālos pilsētā. Viņš nomira pēkšņi, aiz sevis atstājot nelegālo viskiju. 

Pudeles, no kurām saturs izlijis vai izgarojis, mājas īpašnieki plāno atstāt mājā, bet pilnās pudeles pārdot. Aplēsts, ka katras pudeles cena varētu būt 1000 ASV dolāru. Vienu pudeli pāris plāno atkorķēt, lai nogaršotu seno dzērienu arī paši.

Uz augšu
Back