Skaistumkopšanas profesionāļu nozare: Veselības ministre nav mūs sadzirdējusi

Pie Saeimas nama notiek manikīra un pedikīra meistaru pikets, kurā pieprasa atļauju atsākt darbu, kas aizliegts ārkārtējās situācijas laikā Covid-19 izplatības ierobežošanai. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) nav sadzirdējusi skaistumkopšanas nozares pārstāvjus un viņu problēmas, pēc šodien notikušās tikšanās starp nozares pārstāvjiem un ministri sacīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte.

Viņa norādīja, skaistumkopšanas speciālistu piedāvājums ministrei bija no 6.decembra atļaut atsākt darbību, izstrādājot konkrētu kontroles mehānismu. Nozares speciālisti tikšanās laikā īpaši izcēluši skaistumkopšanas jomai noteikto ierobežojumu nesamērību attiecībā pret citām sfērām.

Ulberte pauda, ka nozares nākamais solis būs vēršanās pie tiesībsargājošajām institūcijām nākamajā nedēļā.

Tikšanās laikā Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis skaistumkopšanas nozares pārstāvjiem izskaidrojis aktuālo informāciju par atbalsta saņemšanu. 

Skaistumkopšanas nozari pārstāvēja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas, Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas un Nozaru ekspertu padomes pārstāvji.

Jau ziņots, ka valdība novembra sākumā nolēma uz ārkārtējās situācijas laiku aizliegt skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumus, izņemot friziera pakalpojumus. Friziera pakalpojumu sniedzējam uzlikts pienākums nodrošināt, ka pakalpojumi tiek sniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, vienam apmeklētājam ir paredzēti vismaz desmit kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās telpu platības. Šīs nebūt nav vienīgās nozares, kurām valdība noteica pilnīgus vai daļējus darbības ierobežojumus.

Ārkārtējā situācija valstī noteikta no 9.novembra līdz 6.decembrim.

Uz augšu
Back