Osipova: Likumi ir jāievēro ne tikai sabiedrībai, bet arī likumdevējam

ST priekšsēdētāja Sanita Osipova FOTO: Edijs Pālens/LETA

Demokrātiskā tiesiskā valstī cilvēku pamattiesības nedrīkst būt ierobežotas ar mērķi pārveidot sabiedrību, un likumi ir jāievēro ne tikai sabiedrībai, bet arī likumdevējam, kurš šos likumus rada, šodien konferencē "Cilvēktiesības: tiesu dialogs," uzsvēra Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Viņa norādīja, ka ir jāveicina vienlīdzīga attieksme pret ikviena cilvēka cieņu, lai pamattiesības tiktu īstenotas atbilstoši to patiesajai jēgai. "Latvijā ir nepieciešama iecietības un tolerances kultūra, kurā ikviena persona ir vienlīdzīga ar citām savā cilvēka cieņā un vienlīdz vērtīga pilsoniskajā sabiedrībā," pauda Osipova.

Osipova teica, ka 2019.gads ST bija ļoti ražīgs gan ar jauninājumiem darba vidē, gan ar izskatāmo lietu skaitu. "Šogad ST izskatījusi teju 30 lietas, bet gads vēl nav noslēdzies," sacīja tiesnese.

Runājot par minoritāšu tiesībām, Osipova atsaucās uz spriedumu lietā, kurā ST lēma, ka normas, kas sekmē latviešu valodas apguvi visā pirmsskolas izglītības posmā, atbilst Satversmei. Viņa atzina, ka demokrātiskā tiesiskā valstī ir nepieciešams veicināt nacionālo minoritāšu iekļaušanos pilsoniskās sabiedrības procesos. "Ja izglītības sistēmas ietvaros nacionālās minoritātes pārstāvis apgūst valsts valodu, tas būtiski atvieglo un veicina šādas personas iekļaušanos sabiedrības savstarpējā komunikācijā," uzsvēra Osipova.

Uz augšu
Back