ASV apelāciju tiesa noraida Trampa sūdzību Pensilvānijas vēlēšanu lietā

ASV prezidents Donalds Tramps FOTO: Reuters/ScanPix

ASV federālā apelāciju tiesa piektdien noraidījusi prezidenta Donalda Trampa pēdējos centienus apstrīdēt 3.novembra prezidenta vēlēšanu rezultātus, tiesai izskatot lietu, kas var nonākt ASV Augstākajā tiesā, ja Tramps nolems spriedumu pārsūdzēt.

ASV 3.apgabala apelāciju tiesa pieņēma līdzīgu lēmumu kā citas tiesas, norādot, ka Trampa kampaņa nav sniegusi nekādus pierādījumus tam, ka vēlēšanās būtu notikusi kāpšanās.

"Kampaņas apgalvojumiem nav pamata," norādīja tiesa.

"Brīvas un godīgas vēlēšanas ir mūsu demokrātijas dzīvinošais spēks. Pārmetumi negodīgumā ir nopietni. Bet, nosaucot vēlēšanas par negodīgām, tās par tādām nepaliek. Ir vajadzīgas konkrētas sūdzības un tad pierādījumi. Mums nav nedz viena, nedz otra," sacīja tiesnesis Stefanoss Bibass.

Prasības iesniedzēju puses argumentus pagājušajā nedēļā zemākas instances tiesā klāstīja Trampa advokāts Rūdijs Džuliāni, kas apgalvoja, ka 2020.gada prezidenta vēlēšanās Pensilvānijā notikusi vērienīga krāpšana.

Nekādus taustāmus pierādījumus Džuliāni sniegt nespēja.

ASV apgabala tiesnesis Metjū Branns bija norādījis, ka kļūdu pilnā sūdzība ir "kā briesmonis Frankenšteins, kas pavirši sašūts kopā". Tiesnesis neļāva Džuliāni to labot otrreiz.

3.apgabala tiesa šo lēmumu atzina par pamatotu.

Visus trīs tiesnešu kolēģijas tiesnešus iecēluši prezidenti republikāņi. Tiesnesi Bibasu amatā iecēlis Tramps.

Apelāciju tiesas spriedums pieņemts četras dienas pēc tam, kad Pensilvānijas amatpersonas oficiāli bija apstiprinājušas balsu skaitīšanas rezultātus, kas liecina, ka demokrātu kandidāts Džo Baidens pavalstī uzvarējis, saņemot par 80 000 balsu vairāk nekā Tramps.

Uz augšu
Back