Represijās cietušie Baltkrievijas pilsoņi Lietuvas vīzas varēs saņemt bez maksas

Protesti Baltkrievijā FOTO: EPA/Scanpix

Minskas režīma represijās cietušajiem Baltkrievijas pilsoņiem Lietuvas nacionālās vīzas turpmāk tiks izsniegtas bez maksas, nolēmusi Lietuvas aizejošā valdība.

Ministru kabinets trešdien apstiprinājis Ārlietu ministrijas izstrādātos konsulārās nodevas atvieglojumu grozījumus, paredzot, ka nedz konsulārā nodeva, nedz valsts nodeva par vīzām netiek iekasēta, ja attiecīgu pieteikumu iesniedz Lietuvas institūcija un Lietuvā reģistrēta nevalstiskā organizācija, kas darbojas demokrātijas veicināšanas jomā. Šis lēmums saskaņots ar Lietuvas Migrācijas departamentu.

"Tas nozīmē, ka

visiem baltkrieviem, kuri ierodas humānu iemeslu dēļ, nacionālās vīzas tiks izsniegtas bez maksas,"

3

ziņu aģentūrai BNS skaidrojusi Migrācijas departamenta vadītāja Evelīna Gudzinskaite.

Kā norādījusi Lietuvas Ārlietu ministrija, šāds solis vajadzīgs saistībā ar sarežģīto situāciju, kāda kaimiņvalstī izveidojusies pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām varasiestāžu represiju un cilvēktiesību pārkāpumu dēļ, jo Lietuvā ierodas aizvien vairāk Baltkrievijas pilsoņu.

"Daļai atbraucēju ir Šengenas vīzas vai īpašu humānu iemeslu dēļ izsniegta Lietuvas Republikas Iekšlietu ministra atļauja, bet, lai likumīgi uzturētos Lietuvas Republikā lgāku laiku, vajadzīgas Lietuvas Republikas nacionālās vīzas," teikts ministrijas paziņojumā.

Kā norādījis aizejošās valdības ārlietu ministrs Lins Linkevičs, pašlaik konsulārā nodeva ir 60 eiro un par patvēruma meklētājiem to parasti samaksā nevalstiskās organizācijas.

Migrācijas departamenta dati liecina, ka no 21.septebra līdz 1.decembrim Baltkrievijas pilsoņiem iebraukšanai Lietuvā humānu iemeslu dēļ izsniegtas 1354 vīzas, bet kopumā šai laikā Baltkrievijas pilsoņiem piešķirtas 5696 Lietuvas nacionālās vīzas un lielākā daļa no tām izsniegtas, balstoties uz darba attiecībām Lietuvā.

Uz augšu
Back