Pk, 3.02.2023.

Viena no pirmajām aizsargpotes saņēmējām: Bailes no vakcinācijas pret Covid-19 man nav

TVNET/LETA
Viena no pirmajām aizsargpotes saņēmējām: Bailes no vakcinācijas pret Covid-19 man nav
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers"  Bīstamo infekciju nodaļas nodaļas vadītāja Monta Madelāne gatavojas Covid-19 pacientu aprūpei.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Bīstamo infekciju nodaļas nodaļas vadītāja Monta Madelāne gatavojas Covid-19 pacientu aprūpei. Foto: Edijs Pālens/LETA

Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā pirmdien sākta veselības aprūpes darbinieku vakcinēšana pret Covid-19, kā vienai no pirmajām poti saņemot stacionāra "Gaiļezers" Bīstamo infekciju nodaļas vadītājai Montai Madelānei.

Viņa medijiem uzsvēra, ka bailes no šīs vakcinācijas viņai nebija, akcentējot, ka vakcinēšanās infektologiem nav nekas neparasts.

Mediķe sacīja, ka brīdī, kad vakcinēti būs visi nodaļas darbinieki, varēs justies krietni drošāk, gan strādājot ar pacientiem, gan esot mājās ar saviem tuviniekiem.

Viņa sacīja, ka tuvākajās dienās vēl precizēs, vai vakcīnu jau šogad būs iespējams saņemt visiem nodaļas darbiniekiem, kuri izteikuši tādu vēlmi. "Es ceru, ka maksimāli ātri visi nodaļas darbinieki tiks sapotēti," uzsvēra ārste.

"Esam gatavi potēties, lai būtu ierindā un varētu strādāt drošāk," viņa akcentēja.

Austrumu slimnīcā šobrīd pret Covid-19 plānots vakcinēt 40 cilvēkus dienā. Slimnīcai patlaban ir iezīmētas vairāk nekā 4000 vakcīnas devas, skaidroja ārstniecības iestādes pārstāvji. 

Kā novēroja aģentūra LETA, pirmdien uz vakcināciju slimnīcā ieradušies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. 

Kā ziņots, pirmdien desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.

Pirmās farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" Latvijā tika nogādātas 26.decembra. Tās jāuzglabā ļoti zemā temperatūrā - vismaz -75 grādi pēc Celsija skalas. Šādas dziļās saldēšanas iekārtas ir Valsts asinsdonoru centram, kur arī tiek glabātas sasaldētās vakcīnas. Pēc atkausēšanas vakcīnas līdz piecām dienām jeb to plānotajam izlietošanas laikam var uzglabāt +2 līdz +8 grādos pēc Celsija skalas, iepriekš informēja Veselības ministrijā.

Pirmajā piegādē Latvija ir saņēmusi 9750 "Pfizer" un "BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty" devas, kuras tiks nodrošinātas kopumā 4875 veselības aprūpes darbiniekiem, jo viena cilvēka vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Nākamās vakcīnu piegādes plānotas pēc nedēļas - ap 4.janvāri vai 5.janvāri, kad Latvija saņems līdzīgu apjomu devu. Tāpat janvāra beigās ražotāji plāno "Moderna" un "AstraZeneca" izstrādāto vakcīnu piegādes, ja pirms tam pozitīvi noslēgsies šo zāļu reģistrācija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu