Džeks Ma un atceltā akciju kotēšana
Novembrī Ķīnas finanšu regulators atcēla lēmumu par finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma “Ant Group” Honkongas un Šanhajas biržās. Tas notika vien dažas dienas līdz tam, kad bija plānots šim uzņēmumam piesaistīt 35 miljardu dolāru lielu finansējumu. Kā vēsta “Bloomberg”, Šanhajas fondu birža šī uzņēmuma akciju kotēšanas atcelšanu skaidro ar “izmaiņām likumdošanā”, taču neko plašāk nepaskaidroja.
“Ant Group” ir “Alibaba” apakšuzņēmums, kas nodarbojas ar tiešsaistes maksājumu veikšanu un patēriņa kredītu izsniegšanu. Džeks Ma ir lielākais uzņēmuma privātais akcionārs. Aptuveni nedēļu pirms akciju kotēšanas atcelšanas Ma konferencē Šanhajā kritizēja Ķīnas valdību, ka tā apspiež inovāciju ieviešanu. Ķīnas autoritārais līderis Sji Dziņpins uz to atbildēja, perosniski nobloķējot kompānijas ceļu uz akciju kotēšanu.
Tāpat, lai ierobežotu tehnoloģisko kompāniju tiekšanos uz izaugsmi un pārlieku lielu varu, Ķīnas varasiestādes uzsāka antimonopola izmeklēšanu pret “Alibaba” un “Ant Group”, aicinot šiem uzņēmumiem veikt reorganizāciju.
Markuss Brauns, “Wirecard” un pazudušie divi miljardi dolāru
Vācijas maksājumu servisa “Wirecard” ģenerāldirektors varēja būt miljardieris, taču – viņa tas neizdevās. Un diez vai viņam tas izdosies. Jūnijā kļuva skaidrs, ka “Wirecard” nevar atrast divus miljardus dolāru lielu summu, kas ir uzrādīta kompānijas grāmatvedībā. Pēc skandāla, kas faktiski “iznīcināja” “Wirecard” akciju vērtību, Brauns pameta uzņēmuma vadītāja amatu, bet jūnija beigās viņu arestēja.
Brauns tiek apsūdzēts tajā, ka viņš viltojis finanšu atskaites, tādējādi ar falsificētiem datiem piesaistot investoru uzmanību. Uzņēmējs apsūdzības noliedz. Šobrīd bijušais kompānijas vadītājs atrodas Bavārijas cietumā un gaida izmeklēšanas noslēgumu. “Wirecard” pārstāvji atzinuši, ka “pazudušie” divi miljardi dolāru, visticamāk, nekad tā arī nav eksistējuši.
Pēc paziņojumiem par apsūdzībām līdzekļu pazušanā, kompānijas akcijas zaudēja savu vērtību par teju 90%, Decembra beigās Braunam piederošā “Wirecard” daļa maksātu četrus miljonus dolāru, ja viņš to būtu saglabājis. Taču – tās vērtība varēja pārsniegt pat miljardu.
Bils Gross un skaļa mūzika
Ļoti iespējams, ka šīs ir dīvainākais stāsts šajā sarakstā. Pagājušajā gadā Kalifornijā esošā Orindžas apgabala Augstākā tiesa šķetināja strīdu starp diviem kaimiņiem – investoru Bilu Grosu un IT uzņēmēju Marku Taufiku.
Taufiks apgalvoja, ka Gross un viņa draudzene, tenisiste Emija Švarca ņirgājušies par uzņēmēju, atskaņojot nakts vidū skaļu mūziku. Ja precīzāk, tad sešdesmito gadu seriāla “Džiligana salas” galveno tēmu.
Gross, savukārt, uzsvēra, ka Taufiks ir izsekojis viņu un Švarcu, filmējot pāri ar savu mobilo telefonu. Taufiks uzsvēra, ka ar mobilā telefona palīdzību centies ievākt pierādījumus par to, ka kaimiņu atskaņotā mūzika bijusi pārāk skaļa.
Iespējams, ka sākotnējais konflikta iemesls bijis stikla skultpūra, kuras autors ir Deils Čihuli, kuru Gross novietoja uz abu zemesgabalu robežas un aizklāja ar aizsargtīklu.
Pēc Taufika vārdiem, statuja izskatījusies briesmīgi, un tā aizsegusi skatu uz okeānu. 23. decembrī tiesa lēma, ka Taufikam taisnība – Gross un Švarca tik tiešām ir radījuši IT uzņēmējam neērtības un aizliedza pārim atskaņot mūziku laikā, kad viņi atrodas savās mājās.
Izdevumam “Forbes” Gross sacīja, ka kopā ar Švarcu ir “ļoti sarūgtināts par šādu tiesas lēmumu, taču to respektēs”. Viņš solīja, ka skaļa mūzika vairs netiks atskaņota, taču “dejas nakts laikā turpināsies”, un “Džiligana sala” vienmēr paliks kopā ar viņiem”.