Ziemeļkoreja nosaka bargus sodus par Dienvidkorejas filmu skatīšanos

Ilustratīvs foto. FOTO: Shutterstock

Ziemeļkorejā ar jaunu likumu noteikti bargi sodi par Dienvidkorejas filmu un televīzijas programmu skatīšanos, mūzikas klausīšanos, kā arī dienvidkorejiešu runas stila pārņemšanu, Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam pastiprinot centienus pret ārzemju ietekmi, vienlaikus mudinot uzlabot pašmāju kultūras un izklaides jomas veikumu, vēsta Seulā bāzētais medijs "Daily NK", atsaucoties uz avotiem Ziemeļkorejā.

Likums "pret reakcionārām idejām" pieņemts pagājušā gada nogalē.

Par Dienvidkorejas "filmu, ierakstu, izdevumu, grāmatu, dziesmu, zīmējumu vai fotogrāfiju" skatīšanos, klausīšanos, lasīšanos vai par to atrašanos īpašumā draud no pieciem līdz 15 gadiem labošanas darbu kolonijā, paredz jaunā likuma 27.pants.

Cilvēkiem, kas šādus materiālus importē un izplata, draud mūža ieslodzījums vai nāves sods, vēsta "Daily NK".

Jaunajā likumā paredzēti sodi arī par pornogrāfijas izgatavošanu un izplatīšanu, nereģistrētu televizoru, radio aparātu, datoru, ārvalstu mobilo telefonu vai citu elektronisko iekārtu izmantošanu.

Japānā bāzētais žurnāls "Rimjin-gang", kas arī savās publikācijās izmanto Ziemeļkorejas avotus, vēsta, ka ar jauno likumu aizliegta Dienvidkorejā izplatītā runas veida pārņemšana.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns cita starpā kritizējis vārdu "oppa" (vecākais brālis") un "dong-saeng" (jaunākā māsa, jaunākais brālis) lietošanu attiecībā uz neradiniekiem, kā tas ir pieņemts Dienvidkorejā, vēsta "Rimjin-gang".

Uz augšu
Back