Nīderlandes politiķi nosoda vardarbīgās nekārtības

TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Protests Nīderlandē.
Protests Nīderlandē. Foto: EPA/Scanpix

Nīderlandes politiķi pirmdien nosodījuši nekārtību dalībniekus, kas dienu iepriekš pandēmijas dēļ ieviestās komandantstundas laikā desmit pilsētās uzbruka policijai, demolēja ēkas un dedzināja automašīnas.

"Tas ir nepieņemami," paziņojis premjerministrs Marks Rite. "Tam nav nekāda sakara ar protestēšanu, tā ir noziedzīga vardarbība, un tā mēs pret to izturēsimies."

Vissmagāk cietusi Eindhovena, kur notika policijas sadursmes ar nekārtību dalībniekiem, kas pielaida uguni automašīnai, apmētāja likumsargus ar akmeņiem un pirotehniku, dauzīja ēku logus un izlaupīja stacijas lielveikalu.

"Mana pilsēta raud, un arī es raudu," atzinis Eindhovenas mērs Džons Joricma, emocionālā preses konferencē svētdienas vakarā nekārtību dalībniekus nosaucot par "pasaules atkritumiem".

"Man ir bail. Ja mēs turpināsim iet šajā virzienā, mēs nonāksim pie pilsoņkara," viņš brīdinājis.

Nekārtības notika pirmajā nedēļas nogalē, kad ieviesta nakts komandantstunda, tomēr pilsētu mēri brīdina - tie nav par pilsoniskajām tiesībām noraizējušies cilvēki, kas rīko nekārtības.

"Šīs demonstrācijas pārņem cilvēki, kas grib tikai vienu - nekārtības," norādījis Neimegenas mērs Huberts Brulss.

Amsterdamā aizliegtās demonstrācijas un nekārtību gaitā aizturēti 190 cilvēki, bet Eindhovenā - vismaz 55.

Eindhovenā kāda sieviete, kas nebija iesaistīta nekārtībās, ievainota.

Enshendē, valsts austrumos, nekārtību dalībnieki svieduši akmeņus slimnīcas logos, bet Ukrā nodedzināts Covid-19 testu centrs.

Limburgas provincē divās pilsētās palīgā likumsargiem nosūtīta militārā policija.

"Tam nav nekāda attaisnojuma," paziņojusi ārzemju attīstības palīdzības ministre Sigrida Kāga. "Tā ir vardarbība, un es ceru, ka policija atradīs visus šos cilvēkus, un būs bargi sodi."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais