Notiks vebināri ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem par nodarbinātības iespējām valstī

Ilustratīvs foto. FOTO: FotoDuets, Shutterstock.

No marta Nodarbinātības valsts aģentūras (NAV) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti platformā "Zoom" rīkos vebinārus "Gribu atgriezties Latvijā. Ar ko sākt?", informēja NVA.

Pēc NVA paustā, vebināros plānots sniegt detalizētāku informāciju Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā, par nodarbinātības iespējām Latvijā. Konsultanti informēs arī par to, kādas formalitātes jākārto ārvalstī pirms izbraukšanas un Latvijā - atgriežoties. Tāpat paredzēts stāstīt, kādu atbalstu un pakalpojumus piedāvā NVA un EURES.

2021.gada pirmajā pusgadā tiešsaistes platformā "Zoom" norisināsies četri NVA un EURES vebināri "Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?". Tie notiks 2.martā, 13.aprīlī, 11.maijā un 8.jūnijā no plkst.16 līdz 17 pēc Latvijas laika.

Lai reģistrētos dalībai vebināros, jāizvēlas datums un jāaizpilda pieteikšanās anketa. Uz vebināru 2.martā var pieteikties,

  • sekojot saitei "forms.gle/ZZMStTe9BhaFaugg7",
  • uz vebināru 13.aprīlī - "forms.gle/XfgrYbqQf4Zm9nu96".

Savukārt uz vebināru, kas notiks 11.maijā, var pieteikties,

  • sekojot saitei "forms.gle/Wfj4GKHVEKgx7Ga26",
  • bet uz vebināru, kas notiks 8.jūnijā - "forms.gle/gSuT6QDDEP9cCfX27".

Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "EURES tīkla darbība Latvijā" vadītāja Līga Baufale norādīja, ka Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet apsver iespēju, vai arī jau ir nolēmuši atgriezties Latvijā, ir svarīgi būt informētiem par darba tirgus situāciju un darba iespējām Latvijā, kā arī par rīcībām, kas jāveic atgriežoties.

Viņa akcentēja, ka piemērota darba atrašana Latvijā un ar pārcelšanos saistītu nepieciešamo dokumentu secīga, savlaicīga un pareiza noformēšana ir veiksmīgas atgriešanās priekšnosacījumi. Baufale skaidroja, ka NVA EURES vebināru dalībnieki varēs ne vien saņemt padomus, kā jārīkojas, pārceļoties, un iegūt aktuālo informāciju par darba iespējām un dzīves apstākļiem Latvijā, bet arī dalīties ar citiem potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenēm savā pieredzē, kas gūta, risinot ar pārcelšanos saistītus jautājumus.

Uz augšu
Back