Bijušais Gruzijas aizsardzības ministrs kļuvis par premjerministru

Iraklijs Garibašvili. FOTO: SCANPIX

Bijušais Gruzijas aizsardzības ministrs Iraklijs Garibašvili pirmdien kļuva par šīs valsts jauno premjerministru, nomainot Giorgiju Gahariju, kurš ceturtdien atkāpās no šī amata.

Gaharija, kurš bija pavadījis premjerministra amatā divus mēnešus, demisionēja valdības iekšējo domstarpību dēļ saistībā ar centieniem panākt tiesas spriedumu par opozīcijas līdera Nikas Melijas apcietināšanu. 

Parlaments pirmdien ievēlēja jaunu ministru kabinetu ar valdošās partijas "Gruzijas sapnis" atbalstu par spīti opozīcijas īstenotam boikotam. 

Gruzijas opozīcija ir boikotējusi parlamenta darbu kopš oktobrī notikušajām parlamenta vēlēšanām. Tajās uzvarēja valdošā partija "Gruzijas sapnis", bet opozīcija uzskata, ka vēlēšanu procesā notikusi krāpšanās.

Gruzijas lielākās opozīcijas partijas - Vienotās nacionālās kustības - priekšsēdētājs Nika Melija ir apsūdzēts masu vardarbības organizēšanā pret valdību vērsto protestu laikā 2019.gadā. Ja viņš tiks atzīts par vainīgu, viņam var tikt piespriests līdz deviņiem gadiem ilgs cietumsods. Tiesa trešdien nolēma piemērot Melijam pirmstiesas apcietinājumu.

Garibašvili paziņoja, ka ir nepieciešamas sarunas ar opozīciju, "bet ne ar šiem noziedzniekiem". 

Uz augšu
Back