Jautā ekspertam: Kā ar jogu varu palīdzēt savā cīņa ar bezmiegu?

(aplītī) Jogas nodarbību pasniedzēja Līga Ozola. FOTO: Dusan Petkovic, Shutterstock. Līgas Ozolas personīgais arhīvs.

" Labdien, jūtu, ka pandēmijā biežāk mokos ar bezmiegu. Kā es sev varētu palīdzēt pēc jogas gudrībām?" jautā "Miera atslēga - viss ir tevī!" lasītāja. Atbild jogas nodarbību pasniedzēja Līga Ozola.

"Bezmiegs bieži vien ir trauksmes un uztraukumu izraisīts. Joga tam var lieliski palīdzēt. Lai uzveiktu bezmiegu, vakarā pirms došanās gulēt vēlams izvēlēties tādus jogas vingrojumus, kuros notiek stiepšanās uz priekšu un muguras savērpes pozas.

Ļoti piemērota būs bērna poza (Balasana), noliekšanās sēdus (Pachimottanasana), kūstošās sirds poza (Anahatasana), tauriņa poza (Baddha Konasana), noliekšanās uz priekšu kājām plati (Upavistha Konasana), muguras savērpe sēžot vai guļus (Arda Matsyendrasana vai Jathara Parivartanasana).

Katrā pozā ieteicams pavadīt vismaz 10 dziļas elpas, ar prātu vērojot elpošanas procesu un sajūtas ķermenī, kuras parādās, atrodoties jogas pozā.

Bezmiegam noteikti palīdzēs arī dažādi elpošanas vingrinājumi. Skati zemāk video, kur jogas skolotāja Līga Ozola piedāvā nomierinošu elpas tehniku, kas saucas “4-7-8”.

Uz augšu
Back