Visas daudzdzīvokļu mājas apdrošināšana nozīmē, ka ir finansiāli pasargāti ir gan dzīvokļi, gan arī pati ēka un tās konstruktīvie elementi. Otrs būtisks aspekts – visas mājas apdrošināšana vienam cilvēkam maksā mazāk nekā individuāla dzīvokļa apdrošināšana, jo izdevumi par polisi solidāri tiek sadalīti uz visiem ēkas iemītniekiem.
Aprēķini liecina, ka ēku apdrošināšanas gadījumā iedzīvotājiem papildu izmaksas varētu būt nelielas, piemēram, 50 kvadrātmetru lielam dzīvoklim lietuviešu projektā mājas apdrošināšana varētu izmaksāt 80 centus mēnesī. Nepilns eiro mēnesī nav liela summa, salīdzinot ar nepieciešamību pēkšņi atraut ģimenes budžetam vairākus desmitus vai pat simtus eiro.
Aptuveni trešā daļa mājokļu īpašnieku izmanto dzīvokļu apdrošināšanu, arī tādēļ, ka to pieprasa bankas hipotekāro kredītu gadījumā. Taču individuāla mājokļa apdrošināšana sedz tikai tos finanšu riskus, kas attiecas uz konkrēto dzīvokli, tā nemazina iedzīvotāju galvassāpes gadījumos, ja ir jāatjauno, piemēram, sabojājies lifts vai jālikvidē spēcīga vēja radītie postījumi.
"Uzskatu, ka Latvijā būtu jānosaka obligāta daudzdzīvokļu māju apdrošināšanai, līdzīgi, kā tas ir ar OCTA automašīnām. Tas nozīmētu ne tikai mazāku finanšu slogu iedzīvotājiem, bet arī kvalitatīvāk uzturētas ēkas un līdz ar to drošību dzīvokļu īpašniekiem. Laikā, kad ik pa brīdim sabiedrībā uzvirmo diskusijas par padomju laikos celto sērijveida namu turpmāko nākotni, un ņemot vērā to, ka arī šādās ēkās joprojām tiek pirkti un pārdoti dzīvokļi, uzņemoties ilglaicīgas finanšu saistības, tas ir ļoti būtiski," pauž A. Bakštonas.