Armēnijas premjers: Kaujās Karabahā izmantotās Krievijas raķetes "Iskander" nesprāga

LETA/MEDUZA
Armēnijas premjers: Kaujās Karabahā izmantotās Krievijas raķetes "Iskander" nesprāga
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 36
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans Foto: Reuters/ScanPix

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans kritizējis Krievijas raķešu kompleksu "Iskander" nepilnības, intervijā izdevumam "1in.am" norādot, ka pērn rudenī Kalnu Karabahas konflikta gaitā armēņu puses izmantotās Krievijas raķetes nav sprāgušas.

Šādi viņš komentēja bijušā prezidenta Serža Sargsjana teikto, ka Armēnija varēja izmantot šos raķešu kompleksus.

"Uzskatu, ka viņam būtu jābūt atbildēm uz daudziem jautājumiem, un viņam nevajadzētu uzdot jautājumus, uz kuriem viņš zina atbildes. Bet varbūt viņš atbildēs, kāpēc izšautās raķetes "Iskander" nesprāga vai sprāga tikai par 10%," norādīja premjers.

Uz žurnālista precizējošo jautājumu, vai tā mēdz būt, premjers sacīja: "Nezinu. Varbūt, 80.gadu ieroči."

Armēnija ir pirmā un pagaidām vienīgā ārvalsts, kas saņēmusi Krievijas raķešu kompleksus "Iskander".

Tie tika demonstrēti 2016.gadā Erevānā armijas parādē.

Armēnijas bruņojumā ir četras raķešu iekārtas "Iskander". Iepriekš tika ziņots, ka tās Kalnu Karabahas konflikta gaitā rudenī pielietotas pret Azerbaidžānu.

Novembra vidū ģenerālpulkvedis Movsess Akopjans, kas pameta Armēnijas galvenā militārā inspektora amatu, preses konferencē paziņoja, ka armēņu puse kaujās Kalnu Karabahas konfliktā izmantojusi operatīvi taktisko raķešu kompleksu "Iskander".

""Iskander" kara laikā tika pielietots. Nevaru pateikt, kur," žurnālistiem sacīja Akopjans.

Vēlāk medijos parādījās informācija, ka armēņu puse "Iskander" pielietojusi kara pēdējās dienās Šušas pilsētas virzienā.

9.novembrī Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju.

Vienošanās paredz, ka armēņi zaudē daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu