Kremlis: Rietumu sankcijas ir neefektīvas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins. FOTO: EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

Kremlis otrdien paziņojis, ka sankcijas, ko Rietumi ir piemērojuši Krievijai, ir neefektīvas.

"Tiem, kuri turpina paļauties uz šiem pasākumiem, droši vien būtu tas jāpārdomā: vai viņi sasniedz kādu mērķi, turpinot šādu politiku?" sacīja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

"Atbilde būs acīmredzama: šāda politika nesasniedz savus mērķus," viņš piebilda.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien apstiprināja sankcijas pret četrām Krievijas amatpersonām saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu. Un telekanāls CNN pirmdien ziņoja, ka arī ASV prezidenta Džo Baidena administrācija gatavojas piemērot sankcijas Krievijai par Navaļnija saindēšanu un ieslodzīšanu.

Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidroja ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus, un tiesa to nomainīja pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Apelācijas lietā tiesa viņam samazināja cietumsodu par pusotru mēnesi, ieskaitot mājas arestā pavadīto laiku. Ieskaitot visu mājas aresta laiku, Navaļnijam kolonijā būs jāpavada divi gadi un seši mēneši, cietumsoda termiņš beigsies 2023.gada vasarā.

Navaļnija apcietināšana izprovocēja Krievijā plašus protestus, kuru laikā policija aizturēja tūkstošiem cilvēku.

Uz augšu
Back