Sankcijas jānosaka arī Krievijas oligarhiem, uzskata Navaļnija līdzgaitnieks

Leonīds Volkovs. FOTO: PETRAS MALUKAS / AFP

Rietumiem ir jānosaka sankcijas Krievijas galvenajiem oligarhiem, intervijā ziņu aģentūrai AFP mudināja viens no Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tuvākajiem sabiedrotajiem Leonīds Volkovs, norādot, ka ar patlaban noteiktajām sankcijām nav pietiekami.

Viņš arī pauda cerību, ka šogad gaidāmajās Krievijas parlamenta vēlēšanās Navaļnija pretkorupcijas kustībai izdosies sakaut "vismaz 60 līdz 70" prezidenta Vladimira Putina partijas "Vienotā Krievija" deputātus.

Eiropas Savienības (ES) sankcijas, kas noteiktas Navaļnija ieslodzīšanā iesaistītām četrām Krievijas amatpersonām, ir "labs solis uz priekšu", bet ar to "nav pietiekami", sacīja opozicionāra sabiedrotais, kas pārrauga Navaļnija politisko kampaņu visā Krievijā.

Arī Vašingtona otrdien noteica sankcijas septiņām Krievijas valdības amatpersonām, signalizējot par Džo Baidena administrācijas stingrāko kursu.

"Tas, kas varētu radīt reālas sviras pret Putinu, ir sankciju noteikšana viņa oligarhu tuvākajam lokam," sacīja Volkovs.

8

Viņš atzina, ka ir "stipri vīlies" par ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela izteikumiem, ka sankcijas tiek vērstas pret cilvēkiem, kas ir "tieši saistīti" ar Navaļnija aizturēšanu. Kā norādīja Volkovs, arī Putinam tuvie oligarhi ir saistīti.

"Tur ir ļoti skaidra sasaiste, un mēs darīsim visu, ko spējam, lai pārliecinātu Eiropas politiķus, ka šāda sasaiste pastāv," viņš uzsvēra.

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) februārī pieprasīja Navaļniju atbrīvot, jo saskata viņa veselības un dzīvības apdraudējumu. Taču Krievijas valdība noraidīja ECT prasību, nodēvējot to par nelikumīgu jaukšanos Krievijas iekšējās lietās.

Navaļnijam pērnā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Uz augšu
Back