S, 26.11.2022.

Pavļuts sāk jaunu dienesta pārbaudi par visiem Covid-19 vakcīnu iepirkumiem

TVNET/LETA
Pavļuts sāk jaunu dienesta pārbaudi par visiem Covid-19 vakcīnu iepirkumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Veselības ministrs Daniels Pavļuts.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Zane Bitere/LETA

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir nolēmis sākt jaunu dienesta pārbaudi par visiem vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, veidojot vakcīnu portfeli kopš pagājušā gada rudens, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Šodienas jautājums" pastāstīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka pārbaude aptvers visus vakcīnu iepirkumus, kas ir saistīti ar vakcīnu portfeļa veidošanu pagājušā gada rudenī un ziemā. Pārbaudes mērķis esot "gaisināt jebkādas šaubas par to, ka ir vēl kaut kādas epizodes, piemēram, ar "Pfizer" vakcīnu otro papildu iepirkumu jau decembrī, un lai noskaidrotu, vai tur vēl ir kādas situācijas, kur būtu, piemēram, nepieciešams vērtēt disciplināratbildību kādiem lēmumu pieņēmējiem".

Vaicāts, vai šādas pārbaudes rosināšanai ir kādi konkrēti iemesli, Pavļuts atbildēja, ka

pirmajā dienesta pārbaudē netika vērtēti pieņemtie lēmumi attiecībā uz "BioNTech-Pfizer" vakcīnu papildu iepirkumu.

Kā ziņots, jau iepriekš Pavļuts bija rosinājis vienu pārbaudi saistībā ar vairākiem pirmajiem "BioNTech-Pfizer" vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kuros Latvija bija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams. Šīs pārbaudes rezultātā ministrs rosināja disciplinārlietu pret Nacionālā veselības dienesta Finanšu vadības departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja vietnieku Aināru Lācbergu un Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

Intervijā LTV Pavļuts sacīja, ka sākto disciplinārlietu izmeklēšanas rezultāti ir gaidāmi martā.

Iepriekš, vaicāts, vai rezultātā abas amatpersonas zaudēs amatu, viņš teica, ka

ierēdņu atbildība vēl tiks vērtēta, norādot, ka iznākumi citu starpā var iekļaut pazemināšanu amatā vai arī atbrīvošanu no amata.

Lai gan dienesta pārbaudē secināts, ka amatpersonas nav rīkojušās prettiesiski un nav pārkāpušas dienesta pilnvaras, tomēr, vērtējot procesu, kā notikusi lēmumu pieņemšana, secināts, ka "viennozīmīgi nav ievēroti labas pārvaldības principi," sacīja ministrs.

Kā piemēru viņš izcēla faktu, ka darba grupa, kas radīta vakcīnu iepirkumu veikšanai, nav izveidota ar rīkojumu - tā ir pastāvējusi pēc savstarpējas vienošanās. No liecībām esot nojaušams, kas sapulcēs ticis runāts, bet nav protokolu vai dokumentu, kuros aprakstīts, par ko runāts. "Ir iemesls domāt, ka tādu vienkārši nav bijis," piebilda politiķis.

Pirmo dienesta pārbaudi veselības ministrs sāka 13.janvārī. To veica komisija, kurā strādāja pārstāvji no VM, Valsts kancelejas un Tieslietu ministrijas.

 
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu