Navaļnijs atkal pārvests no izolatora

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs esot pārvests no izmeklēšanas izolatora Vladimiras apgabala pilsētā Koļčuginā, kur viņš atradās pēdējā laikā, teikts Navaļnija tvitera kontā. 

Par Navaļnija pārvešanu viņa advokātiem pavēstījuši izolatora pārstāvji, vēsta Krievijas medijs “Meduza”.  

Uz kurieni pārvests Navaļnijs, nav zināms. 

37

Tas, ka Navaļnijs ir izolatorā Koļčuginā, kļuva zināms 3.martā. Uz turieni viņš tika pārvests no izolatora Maskavā. 

Toreiz tika ziņots, ka Koļčuginā Navaļnijs pavadīšot karantīnu pirms viņa nogādāšanas Vladimiras apgabala Pokrovā esošajā labošanas darbu kolonijā nr.2. 

Iepriekš izskanēja informācija, ka Navaļnijs jau esot nogādāts kolonijā, tomēr šī informācija neapstiprinājās. 

44 gadus vecais Navaļnijs tika aizturēts 17.janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".   

Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidroja ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus, un tiesa to nomainīja pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.   

Apelācijas lietā tiesa viņam februārī samazināja cietumsodu par pusotru mēnesi, ieskaitot mājas arestā pavadīto laiku. Ieskaitot visu mājas aresta laiku, Navaļnijam kolonijā būs jāpavada divi gadi un seši mēneši, cietumsoda termiņš beigsies 2023.gada vasarā.   

Uz augšu
Back