C, 30.03.2023.

Kokinu atceļ no "Tet" padomes priekšsēdētāja amata

Papildināts
LETA
Kokinu atceļ no "Tet" padomes priekšsēdētāja amata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Ieva Čīka/LETA

Tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tet" akcionāri sapulcē piektdien lēma no uzņēmuma padomes atcelt tās līdzšinējo priekšsēdētāju Gati Kokinu, viņa vietā ieceļot Klāvu Vasku, pavēstīja "Tet" pārstāve Elīna Kovaļova.

Kokins uzņēmuma padomi vadīja kopš 2009.gada.

"Tet" padomē vairs turpmāk nebūs arī Jānis Grēviņš un Jenss Fredriks Nisens, bet padomē iecelti Ilvars Pētersons un Reičela Samrēna.

"Tet" valsts kapitāldaļu turētāja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" ("Possessor") valdes priekšsēdētājs Andris Gādmanis un AS "Tilts Communications" valdes priekšsēdētājs Andrēass Ēkstrems "Tet" īpašnieku vārdā pauda pateicību iepriekšējiem padomes locekļiem par veiksmīgu līderību daudzu gadu garumā uzņēmuma transformācijas procesā no fiksētās telefonijas uz modernu tehnoloģiju un izklaides kompāniju.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, Vasks bankas "Citadele" padomē ir kopš 2010.gada, vairākus gadus bijis arī padomes priekšsēdētājs. Iepriekš bijis arī AS "Parex banka" padomes loceklis un SIA "Latvijas garantiju aģentūra" valdes priekšsēdētājs.

Pētersons pēdējos gadus bijis "Siemens" vadītājs Latvijā. Pirms tam - AS "Sadales tīkls" valdes loceklis un klientu direktors.

Samrēna "Tilts Communicatons" māteskompānijas "Telia Company" vadības komandā ir galvenā ārējo attiecību, pārvaldības un uzticības vadītāja. Pirms pievienošanās "Telia Company" viņa bija galvenā ārējo attiecību direktore un grupas vadības locekle uzņēmumā "Millicom". Pirms tam strādājusi par biznesa izpētes vadītāju "Risk Advisory Group" un korporatīvo klientu jomā "Citigroup".

Visi lēmumi stājas spēkā šodien, 26.martā.

Jau vēstīts, ka 2020.gada decembrī "Possessor" izsludināja konkursu uz divu "Tet" padomes locekļu amatiem. Pieteikšanās tiem noslēdzās šogad 18.janvārī. Konkursā kopumā tika saņemti 49 pretendentu pieteikumi.

Jautāts, kādēļ tiek meklēti jauni padomes locekļi, "Possessor" pārstāvis iepriekš skaidroja, ka tas nepieciešams, lai vienlaicīgi nodrošinātu padomes darbības pēctecību un jaunu ideju pienesumu kapitālsabiedrībā. Viņš arī uzsvēra, ka "Tet" turpmākās ilgtermiņa attīstības interesēs ir jāpanāk, ka tās padomes sastāvs ir sabalansēts, nodrošinot nepieciešamo zināšanu, kompetenču un pieredzes kopumu.

Tomēr par izmaiņām padomes sastāvā informācija tiks sniegta pēc tam, kad dalībnieku sapulce būs par to lēmusi, norādīja Kārkliņš, uzsverot, ka padomes locekļu skaitu nav plānots palielināt. "Tet" padomē turpinās strādāt Hannu Mati Mekinens, Džastins Veslijs Bankrofts, Dans Olovs Strembergs un Jānis Brazovskis.

Iepriekš "Possessor" pārstāvji norādīja, ka, pamatojoties uz Publiskas personas kapitāldaļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu un Ministru kabineta noteikumiem "Valdes un padomes locekļu nominēšanas kārtība kapitālsabiedrībās, kurās kapitāla daļas pieder valstij vai atvasinātai publiskai personai" "Possessor" valde nolēma sākt korporatīvās pārvaldības labākās prakses principiem atbilstošu, atklātu un profesionālu "Tet" padomes locekļu amatu kandidātu atlases procesu diviem padomes locekļu amatiem.

Pērnā gada nogalē "Tet" dalībnieki nolēma no amata atsaukt uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, kurš šajā amatā strādāja no 2008.gada.

"Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions", "Data Experts", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" kapitāldaļu.

"Tet" grupa pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 222,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu