O, 16.08.2022.

Seksuālas vardarbības skandāli Austrālijas politikā: amatā pazeminātas divas amatpersonas

TVNET/LETA/AFP
Seksuālas vardarbības skandāli Austrālijas politikā: amatā pazeminātas divas amatpersonas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Austrālijas ģenerālprokurors Kristians Porters un aizsardzības ministre Linda Reinoldsa.
Austrālijas ģenerālprokurors Kristians Porters un aizsardzības ministre Linda Reinoldsa. Foto: Stefan GOSATTI and Brendan SMIALOWSKI / AFP

Pēc seksuālās vardarbības skandāliem amatos pazemināta Austrālijas aizsardzības ministre Linda Reinoldsa un ģenerālprokurors Kristians Porters.

Porters apsūdzēts par kādas 16 gadus vecas skolasbiedrenes izvarošanu 1988.gadā, ko viņš noliedz. Sieviete pērnā gada jūnijā nomira. Mediji ziņoja, ka viņa izdarījusi pašnāvību.

Reinoldsa apsūdzēta, ka nav pienācīgi atbalstījusi izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām izvarošanā, ko cēlusi kāda jauna darbiniece viņas birojā. Reinoldsa šo sievieti nodēvējusi par "melīgu govi".

Reinoldsa un Porters jau vairākas nedēļas atrodas atvaļinājumā, bet premjerministrs Skots Morisons sākotnēji solīja, ka viņi atgriezīsies savos amatos.

Tagad nolemts, ka Reinoldsa un Porters turpinās darbu valdībā, bet zemākos posteņos.

Paziņojot par pārkārtojumiem valdībā, Morisons arī paaugstināja amatos vairākas sievietes, norādot, ka valdībā tagad sieviešu pārstāvniecība ir spēcīgāka nekā jebkad.

Vai šīs izmaiņas kabinetā spēs mazināt sabiedrības dusmas, ko izraisījuši seksuālās vardarbības skandāli, rādīs laiks.

Reinoldsai un Porteram izvirzītās apsūdzības izprovocēja protestus, kuros piedalījās desmitiem tūkstošiem sieviešu.

Šīm apsūdzībām sekoja vēl citi skandāli, tostarp kāds darbinieks tika nofotografēts masturbējam uz deputāta galda, kāds deputāts ticis apsūdzēts par prostitūtas izvarošanu un vēl viens politiķis atvainojies par sieviešu vajāšanu internetā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu