Covid-19: Turcijā rekordliels inficēto skaits

Stambula, Turcija. Ilustratīvs foto. FOTO: AP Photo/Emrah Gurel)

Turcijā trešdien tika reģistrēti 54 740 jauni Covid-19 infekcijas gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā inficēto skaits kopš pandēmijas sākuma, kā arī 276 jauni ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

Turcijā, kurā ir 83 miljoni iedzīvotāju, kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 3 633 925 inficēšanās gadījumi un 32 943 nāves gadījumi. 

Augošais inficēšanās gadījumu skaits ir licis valdībai pastiprināt ierobežojumus, kas marta sākumā tika mīkstināti. 

Liela daļa Turcijas, ieskaitot galvaspilsētu Ankaru un lielāko pilsētu Stambulu, ir kļuvusi par augsta riska infekcijas zonu. 

Valdība ir paziņojusi par komandantstundas atjaunošanu nedēļas nogalēs augsta riska pilsētās. 

Musulmaņu svētā mēneša ramadāna laikā, kas ilgs no aprīļa vidus līdz maija vidum, būs spēkā pilnīga mājsēde nedēļas nogalēs. Restorāni būs atvērti tikai ēdiena līdznešanai un piegādēm uz mājām.  

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien pauda cerību, ka ierobežojumi ramadāna laikā palīdzēs Turcijai samazināt jauno Covid-19 gadījumu skaitu, lai maijā varētu sākties tūrisma sezona. 

Turcija savā vakcinācijas kampaņā pret Covid-19, kura sākās janvāra vidū, gandrīz pilnībā izmantojusi Ķīnas uzņēmuma "Sinovac" vakcīnu "CoronaVac". Piektdien Turcija sāka potēt iedzīvotājus ar uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto vakcīnu. 

Uz augšu
Back