Portugāles ekspremjeru Sokratišu tiesās par naudas atmazgāšanu

Bijušais Portugāles premjerministrs Žozē Sokratišs pamet tiesas ēku, kurā viņam atceltas apsūdzības korupcijā FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais Portugāles premjerministrs Žozē Sokratišs tiks tiesāts par naudas atmazgāšanu un dokumentu viltošanu, piektdien nolēma tiesnesis, kurš tomēr atbrīvoja ekspremjeru no apsūdzībām korupcijā.

Prokurori ir apsūdzējuši Sokratišu par 34 miljonu eiro saņemšanu no trim uzņēmumiem laikā, kad viņš bija premjera amatā no 2005. līdz 2011.gadam, bet ekspremjers ir uzstājis, ka nav vainīgs.

Tika apgalvots, 63 gadus vecais Sokratišs esot slēpis līdzekļus ar uzņēmēja un viņa ilggadīga drauga Karluša Santuša Silvas līdzdalību.

Lēmums atbrīvot ekspremjeru no apsūdzībām korupcijā bija trieciens prokuroriem, kas apsūdzējuši pavisam 19 cilvēkus un deviņus uzņēmumus 189 noziegumos. Pašu Sokratišu prokurori 2017.gadā apsūdzēja 31 noziegumā.

Izmeklēšanas tiesnesis Ivo Roza savā lēmumā nolēma saglabāt apmēram 10 no Sokratišam izvirzītajām apsūdzībām. Prokurori paziņoja, ka plāno pārsūdzēt šo lēmumu.

Sokratiša prāvas datums vēl nav noteikts. 

"Visi apsūdzības puses lielie meli ir sabrukuši," sacīja Sokratišs, atstājot tiesas ēku Lisabonā. Viņš solīja turpināt cīņu, lai pierādītu savu nevainību.

Uz augšu
Back