Sv, 5.02.2023.

LMT klienti sāk lietot nākamās paaudzes balss sakarus

TVNET | FINANCENET
LMT klienti sāk lietot nākamās paaudzes balss sakarus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pexels

No pirmdienas, 12.aprīļa, LMT pirmais Latvijā saviem klientiem sācis nodrošināt VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju zvaniem 4G tīklā. Tas sniegs iespēju veikt balss zvanus daudz augstākā kvalitātē, nekā tas līdz šim bijis iespējams, portāls TVNET uzzināja uzņēmumā. 

“Mums kā telekomunikāciju tehnoloģiju līderiem ir ļoti būtiski, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu ikdienā lietot jaunākās tehnoloģijas, jo tikai tad tās sniedz iespēju mums kā sabiedrībai attīstīties laikam līdzi. Jau pērn, gatavojoties sarunu nodrošināšanai 5G tīklā, LMT Latvijā ieviesa VoLTE tehnoloģiju testa režīmā, un nu esam gatavi to nodot pilnvērtīgai lietošanai mūsu klientiem,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

VoLTE tehnoloģijai, kas balss sakaru nodrošināšanai izmanto 4G datu pārraides tīklu, ir virkne priekšrocību. Šī tehnoloģija klientiem bez papildu maksas sniedz iespēju ne tikai veikt zvanus augstā kvalitātē, bet arī zvanu savienojums ir ātrāks (ierasto 3,5 – 5 sekunžu vietā vien 1,5 sekundes).

Tāpat zvana laikā iespējams lietot datu pārraidi telefonā LTE tīklā, piemēram, sūtīt bildes, video, meklēt informāciju, kā arī ierīces akumulatora jaudas patēriņš ir mazāks. Tiesa, VoLTE balss zvanu kvalitātes priekšrocības pilnvērtīgi varēs izmantot tikai sarunas laikā, kad abi lietotāji lietos VoLTE tehnoloģiju atbalstošu mobilo tālruni un atradīsies LTE tīklā visu sarunas laiku.

Pāreja uz nākamās paaudzes balss sakariem LMT tīklā notiks pakāpeniski un sākotnēji to varēs izmantot LMT klienti, kuri lieto "Samsung" tālruņus, kas atbalsta VoLTE tehnoloģiju.

Lai baudītu jaunās tehnoloģijas sniegto balss zvanu kvalitāti, nepieciešams, lai mobilajā telefonā būtu jaunākā operētājsistēmas versija (vismaz "Android 11") un iekārta atbalstītu VoLTE tehnoloģiju. Svarīgi, lai iekārtas iestatījumos būtu aktivizēta LTE datu pārraide un VoLTE pakalpojums. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu