Sāks Matīsa ielā esošā grausta demontāžu

Grausts ar iegruvušiem pārsegumiem Matīsa ielā 54. FOTO: LETA

Šodien Rīgas domes Īpašuma departaments sāks demontāžu Rīgā graustam Matīsa ielā 54, kam naktī uz trešdienu iegruvuši pārsegumi, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Bijusī dzīvojamā ēka ir klasificēta kā A kategorijas grausts un ir neapdzīvojama, līdz ar to neviens cilvēks notikušajā nav cietis. Izdevumus pēc tam plānots piedzīt no ēkas īpašniekiem.

Šī gada 10.martā Rīgas dome izdeva lēmumu par būves sakārtošanu piespiedu kārtā, bet nekādi darbi no kopīpašnieku puses netika sākti.

Grausts Matīsa ielā 54 ir bijusī dzīvojamā ēka, garāžas un šķūņi. Īpašums pieder vairākiem kopīpašniekiem. 2016.gada aprīlī Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija būves klasificēja kā A kategorijas graustus un to īpašniekiem piemēroja paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

Vizuālās apsekošanas laikā tika konstatēts, ka dzīvojamai ēkai nav jumta konstrukcijas, nav atjaunoti vai ir nojaukti dūmeņi un brandmūra daļa, kas var zaudēt savu konstruktīvo veidolu. Arī ēkas fasādi, kas vērsta pret Matīsa ielu, aizsedz tīkls, kas ir bojāts.

Ēkas sienās ir izdrupumi un saistvielu izskalojumi. Koka sienās ir trupe un logiem nav stiklojuma. Ēkas konstrukcijās aug krūmi un koki. Papildus konstatēts, ka ēka ir cietusi ugunsgrēkā, kura radītās sekas joprojām ir redzamas. Ēkas teritorijā atrodas sadzīves atkritumi un dažādi būvelementi.

Ēkas fasāde tieši robežojas ar Matīsa ielas gājēju ietvi, savukārt pārējās fasādes, kas vērstas pret iekšpagalmu un kaimiņu nekustamo īpašumu, ir brīvi pieejamas blakus esošo būvju iedzīvotājiem. Laikapstākļu ietekmē ir iespējama nenostiprināto ēkas būvelementu fragmentu nokrišana publiskajā ārtelpā, tādējādi radot apdraudējumu garāmgājējiem.

Uz augšu
Back