Timrots iepazīst Land Cruiser, ar kādu brauca narkotiku miljardieris Pablo Eskobars

FOTO: Ekrānuzņēmums no Ātruma cilts video

Ātruma un piedzīvojumu raidījuma "Ātruma cilts" jaunākajā sērijā jūsu uzmanībai rubrika "Bez ABS", kurā viesojas spēkrati no dažādiem laikmetiem. Šoreiz ciemiņa lomā vispelēkākais spēkrats, kas redzēts – eleganti restaurēts 1986. gada "Toyota Land Cruiser" apvidus auto, ar kādu seriālā "Narcos" braukāja leģendārā kolumbiešu narkobarona Pablo Eskobara atveidotājs. 

Mašīnas saimniekam Raivim Pelšam ar to ir īpašas attiecības – "Toyota" gājusi cauri viņa dzīvei 20 gadu garumā un bijis pirmais ikdienas auto. Šī ir Raivja ģimenes mašīna, ko radinieki atveduši no Vācijas, atgriežoties uz dzīvi Latvijā pēc neatkarības atgūšanas. Raivis zina stāstīt, ka savulaik auto ir pirkts Somijā, un divreiz bijis arī Sahārā. 

Sākotnēji auto galvenokārt stāvējis laukos un bijis diezgan bēdīgā stāvoklī, līdz Raivis to vinnēja derībās un pakāpeniski sāka atjaunošanas darbus. Lai detaļas nebūtu jātaisa no jauna, Polijā atrasta NATO mašīna ar stingru rāmi un vajadzīgās detaļas miksētas. "Toyota" ir jauna piekare, četru litru atmosfēriskais dīzeļdzinējs un ap 100 zirgspēju. Pauls Timrots novērtē, ka auto ir ļoti rūpīgi restaurēts un katra mazākā detaļa ir eleganta.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Ātruma cilts video

Raivis savu tojotu būvējis ceļošanai un ir pārbaudījis ziemeļos, aiz polārā loka. Izrādās, ka 30 gadīgais seniors ir spējīgs rāpties pa stāvām stigām un mežos parāda labu sniegumu. Jau drīzumā auto būs iespēja trešo reizi atgriezties Āfrikā, jo Raivja tālākajos plānos ir kondicioniera iebūve un brauciens uz Sahāru.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Ātruma cilts video

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back