Indijā ar koronavīrusu inficējušies jau vairāk nekā 20 miljoni cilvēku

Ahmedabada, Indija. Ilustratīvs foto. FOTO: Reuters/ScanPix

Indijā kopējais koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaits otrdien pārsniedzis 20 miljonu atzīmi.

Aizvadītajā diennaktī Indijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 357 229 cilvēkiem un kopējais skaits sasniedzis 20,3 miljonus, liecina Veselības ministrijas dati.

Diennakts laikā Covid-19 upuru skaits Indijā pieaudzis par 3449 un no Covid-19 Indijā kopumā miruši 222 408 cilvēki, liecina valdības publiskotie dati.

Tomēr, kā uzskata daudzi eksperti, ņemot vērā nepietiekamos testēšanas apjomus un nepilnīgo nāves gadījumu uzskaiti, patiesie skaitļi varētu būt daudz lielāki.

Indijas slimnīcās trūkst gultasvietu un skābekļa balonu, tās ir pārpildītas un vairs nespēj uzņemt visus pacientus.

Indijā no sestdienas Covid-19 vakcīnai var pieteikties visi iedzīvotāji, kas vecāki par 18 gadiem, taču vakcīnu trūkuma dēļ tikai daļa štatu var nodrošināt vakcināciju.

Kamēr federālā valdība kavējas ieviest vispārēju karantīnas režīmu, vairāk nekā desmit Indijas štatu un teritoriju ir ieviesuši kaut kādus ierobežojumus, cenšoties samazināt vīrusa izplatības tempu.

Federālā valdība bažījas, ka vēl vienam karantīnas režīmam būs iznīcinoša ietekme uz ekonomiku.

Valdība tikusi kritizēta par to, ka martā un aprīlī atļāva reliģiskus svētkus un politiskus mītiņus ar miljoniem cilvēku piedalīšanos piecos štatos, kur kopš tā laika piedzīvoti vīrusa uzliesmojumi. Cilvēki šajos pasākumos nevalkāja maskas un neievēroja sociālo distancēšanos.

Uz augšu
Back