Palielinājies slimnīcu skaits ar ļoti augstu Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodzi

Vidzemes Slimnīca FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Sešās slimnīcās pašlaik ir ļoti augsta Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodze, kas ir vairāk nekā pirms nedēļas, liecina valdības sēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Katastrofu medicīnas centra prezentācija.

Pirms nedēļas ļoti augsta noslodze bija četrās slimnīcām, bet šonedēļ jau sešās slimnīcās no 16, kur paredzētas gultasvietas Covid-19 pacientiem, noslodze sasniedz 75%. Augstākā gultu noslodze ir Dobeles un apkārtnes slimnīcā, kur aizņemti 94% šādiem pacientiem paredzēto gultu. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) noslodze sasniedz 91%, bet Jelgavas slimnīcā - 90%.

Nedaudz mazāka - 89% - tā ir Tukuma slimnīcā, Ludzas medicīnas centrā aizņemti 87% gultasvietu. Savukārt Bauskas slimnīcā aizņemtas trīs ceturtdaļas vietu.

Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga valdības sēdē sacīja, ka RAKUS "iznes" lielāko sloku, un slimnīca aprūpē aptuveni ceturto daļu no visiem Covid-19 slimniekiem, kas nonāk stacionārā.

Vidējā Covid-19 pacientiem paredzēto gultu noslodze slimnīcās, kurās šādas nodaļas izvietotas, pašlaik ir 67%. Tas ir par sešiem procentpunktiem vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Pašlaik 16 Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzēta 1049 gultasvietas, no tām 173 - smagi slimiem.

Vairākās slimnīcās ir ierobežota atsevišķu pakalpojumu sniegšana. Līdz maija beigām Madonas slimnīcā pārtraukta pakalpojumu sniegšana Dzemdību nodaļā. Cēsu klīnikā pagaidām netiek nodrošināti datortomogrāfijas izmeklējumi, bet Jēkabpils reģionālajā slimnīcā - akūtais traumatoloģijas profils.

Heiberga atzina, ka aprīļa beigās vidēji 90 NMPD izsaukumi bija saistīti ar Covid-19. Maija sākumā šis skaitlis pieauga līdz 96, bet pašlaik ir 107. Stacionēti vidēji tiek seši no desmit Covid-19 sasirgušajiem, pie kuriem NMPD izbrauc.

Uz augšu
Back