"Madara Cosmetics" apgrozījums audzis par 39,2%

TVNET/LETA
"Madara Cosmetics" apgrozījums audzis par 39,2%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
SIA "Madara Cosmetics" jaunā ražotne.
SIA "Madara Cosmetics" jaunā ražotne. Foto: Ieva Čīka/LETA

Kosmētikas ražotājs AS "Madara Cosmetics" pagājušajā gadā strādāja ar 16,075 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 3,445 miljoni eiro, liecina uzņēmuma auditētais gada pārskats, kas iesniegts biržai "Nasdaq Riga".

Finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums spējis veiksmīgi pielāgoties Covid-19 apstākļiem, liekot īpašu uzsvaru uz e-komercijas tirdzniecības rīkiem. Neskatoties uz dažāda veida ierobežojumiem, uzņēmums turpinājis jauno produktu izstrādi, piedāvājot patērētājiem aktuālus risinājumus jaunos segmentos.

Gada laikā pārdošanā sadalījums nav mainījies - joprojām lielākā daļa apgrozījuma gūta Eiropas Savienības valstīs, ieskaitot Latviju - 94%, savukārt 6% ieņēmumu gūti ārpus Eiropas Savienības.

2020.gada otrajā pusgadā apgrozījuma īpatsvars Latvijā samazinājies par trim procentpunktiem, kas saistīts ar atsevišķu produktu grupu tirdzniecības aizliegumu klātienē gada pēdējos mēnešos, kā arī straujāku izaugsmi citās valstīs.

Lielākais tirgus ārpus Latvijas joprojām ir Somija, kurā ieņēmumi 2020.gadā veidoja 2,68 miljonus eiro, kas ir par 6,3% vairāk nekā 2019.gada. Vienlaikus uzņēmums turpināja aktīvi attīstīt darbību arī Francijas, Vācijas un Lielbritānijas tirgū.

"Madara Cosmetics" ilgtermiņa ieguldījumi 2020.gadā bija 617 000 eiro, no kuriem ražošanas iekārtās ieguldīti 307 000 eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums turpina realizēt jauno produktu pētniecību un izstrādi Kompetences centru programmas ietvaros, un 2020.gadā saņēma 161 000 eiro atbalstu pētniecības un attīstības aktivitātēm.

Pārskatā arī minēts, ka "Madara Cosmetics" apgrozījuma mērķis 2023.gadam ir 27 miljoni eiro.

Turpmākajos gados uzņēmuma izaugsme tiks balstīta uz attīstību ārvalstu tirgos - tiks nostiprināta un paplašināta darbība esošajos eksporta tirgos un uzsākta darbība vairākos jaunos tirgos, teikts vadības ziņojumā. Būtiska loma attīstībā būs arī "Madara Cosmetics" tiešajiem e-komercijas kanāliem, kas 2020.gadā uzrādīja ļoti labus rādītājus.

Jau ziņots, ka "Madara Cosmetics" apgrozījums 2019.gadā bija 11,546 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 1,563 miljoni eiro.

Kompānijas lielākie īpašnieki ir Uldis Iltners (23,93%), Lote Tisenkopfa-Iltnere (23,77%), Somijas "Transmeri Group Ab" (22,94%), Zane Tamane (6,67%) un Liene Drāzniece (6,79%). "Madara Cosmetics" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu