NVA: Vislielākais sezonas darbu vietu skaits šobrīd ir reģistrēts Siguldā, Limbažos un Ogrē

Strādnieks. Ilustratīvs attēls FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā "Sezonas darbi" vislielākais sezonas darbu vietu skaits šobrīd ir reģistrēts NVA filiālēs Siguldā, Limbažos un Ogrē, aģentūru LETA informēja NVA.

Kopumā akcijā jau ir iesaistījušies 90 darba devēji, piedāvājot 1164 aktuālās sezonas vakances dažādās darbības jomās. NVA filiālē Siguldā pieteiktas 280 vakances, Limbažos - 230 un Ogrē - 117.

Visaktīvāk sezonas darbu akcijā ir iesaistījušies Rīgas reģiona un Vidzemes darba devēji, kamēr viszemākā sezonas darbu devēju aktivitāte pagaidām novērojama Latgalē.

Lai veicinātu sezonas darbu devēju un sezonas darbu meklētāju satikšanos, NVA kopš šī gada marta īsteno akciju "Sezonas darbi", aicinot darba devējus, kuri meklē sezonas darbiniekus, reģistrēt darba piedāvājumus NVA vakanču portālā vai jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

Darba devēju reģistrētās sezonas vakances tiek operatīvi publicētas sadaļā "Sezonas darbi" NVA tīmekļvietnē un ik dienu aktualizētas. Līdz ar to darba meklētājs šajā sadaļā var iegūt informāciju par aktuālajām sezonas vakancēm viņam tuvākās NVA filiāles apkalpošanas teritorijā, piemeklēt sev vispiemērotāko sezonas darba vietu un pieteikties tai.

NVA atgādina, ka

NVA reģistrētais bezdarbnieks, strādājot sezonas darbus, var saglabāt arī bezdarbnieka statusu, ja ir nodarbināts uz noteiktu laiku, kas divreiz gada periodā nepārsniedz kopumā 120 dienas.

Visvairāk sezonas darba vietu ir lauksaimniecībā - kopumā 606, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - 409 un būvniecībā - 102. Šobrīd pieprasīti ir lauksaimniecības sezonas strādnieki, kūdras ieguves palīgstrādnieki, traktortehnikas vadītāji, ekskavatora vadītāji, kombaina vadītāji, kravas automobiļa vadītāji, mežstrādnieki, palīgstrādnieki, būvstrādnieki, ceļu būves strādnieki, krāvēji, pārdevēji, viesmīļi, pavāri un citu profesiju pārstāvji.

Darba devēji, kuri meklē sezonas strādniekus, NVA filiālēs var pieteikties arī vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam. Lai pieteiktos vajadzīgo darbinieku atlases pakalpojumam, darba devējam ir jāsazinās ar to NVA filiāli, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas darba vietas. Par sezonas darbu akciju atbildīgo NVA filiāļu darbinieku kontaktinformācija atrodama sadaļā "Sezonas darbi" NVA tīmekļvietnē.

Uz augšu
Back