OECD Latvijai šogad prognozē IKP kāpumu 3,2% apmērā

Ilustratīvs foto FOTO: Marian Weyo/Shutterstock

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) jaunākajās prognozēs, kas publiskotas pirmdien, Latvijai šogad lēš iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpumu 3,2% apmērā.

Vienlaikus, pēc OECD jaunākajām aplēsēm, nākamgad Latvijas ekonomikā būs pieaugums par 5,6%. Iepriekšējās prognozēs, ka tika publiskotas decembrī, OECD lēsa, ka Latvijas IKP šogad pieaugs par 2,4%, bet nākamgad - par 4%.

Latvijā saskaņotais patēriņa cenu indekss, kā prognozē OECD, šogad pieaugs par 1,3%, bet nākamgad palielināsies par 1,7%. Savukārt bezdarba līmenis Latvijā šogad veidos 8,4%, bet nākamgad tas samazināsies līdz 7,1%.

OECD norāda, ka iedzīvotāju patēriņš Latvijā sāks atveseļoties no šīgada otrā pusgada, pateicoties pieprasījuma un patērētāju pārliecības kāpumam. Valsts eksports bijis stabils un saglabāsies spēcīgs. Investīciju pieaugumu veicinās ekonomiskās pārliecības kāpums un ievērojams Eiropas Savienības līdzekļu pieplūdums. Tāpat organizācija vēsta, ka valsts fiskālais atbalsts palīdzējis izvairīties no krietni krasākas ekonomikas lejupslīdes, un tā īstenošana jāsaglabā, kamēr netiks panākta spēcīga ekonomikas atlabšana.

Lietuvai OECD šogad prognozē IKP pieaugumu par 3,7%, bet nākamgad Lietuvas ekonomikā prognozēts kāpums par 4%.

Patēriņa cenu kāpumu organizācija gan šogad, gan nākamgad Lietuvā prognozē 1,8% apmērā. Prognozēs teikts, ka bezdarba līmenis Lietuvā šogad būs 8,2% apmērā, bet nākamgad - 7,6%.

Igaunijai OECD šogad prognozē Baltijas valstīs gausāko ekonomikas izaugsmi - 2,9% apmērā, bet nākamgad tiek gaidīta 5% augšupeja.

Patēriņa cenu kāpums Igaunijā šogad lēsts 1,9% apmērā, bet nākamgad - 2,4% apmērā. Savukārt bezdarbs Igaunijā, pēc OECD aplēsēm, šogad sasniegs 7,7%, bet nākamgad būs 5,7%.

Organizācija prognozē, ka pasaules ekonomika šogad palielināsies par 5,8%, bet nākamgad - par 4,4%.

Eirozonas ekonomikā OECD šogad sagaida IKP kāpumu par 4,3%, bet nākamgad prognozēta 4,4% izaugsme.

Savukārt ASV OECD sagaida IKP pieaugumu 6,9% apmērā šogad un 3,6% izaugsmi nākamgad.

Uz augšu
Back